Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Sukcesy

Przejdź do - Wielki sukces naszej szkoły SP 2

Wielki sukces naszej szkoły SP 2

10 października 2018

Takiego o to maila otrzymaliśmy od organizatorów akcji `Be Active Europejski Tydzień Sportu`, czyli Ministerstwa Sportu i Turystyki:

Mamy zaszczyt zakomunikować, że nasza szkoła w ogólnopolskiej imprezie okazała się najlepsza i zajęła pierwsze miejsce!!! Warto dodać, że do akcji zgłoszono ponad 1000 wydarzeń, więc tym bardziej cieszymy się z sukcesu. Dzięki temu otrzymamy fundusze na zakup sprzętu sportowego, który będzie służył nam wszystkim. Gratulacje dla naszej szkolnej społeczności!!! Jesteście Wielcy!!! Brawo!!!

Oficjalne wyniki dostępne są tutaj.

O naszej akcji, gdzie gościem była Patrycja Woźniak, można przeczytać tutaj.

Przejdź do - Zawody LA

Zawody LA

23 września 2018

Drużynowa Liga Lekkoatletyczna rozpoczęła cykl zawodów sportowych w roku szkolnym2018/2019. Zawody odbyły się 20 września 2018 r na stadionie miejskim w Zgorzelcu z udziałem szkół podstawowych powiatu zgorzeleckiego. Nie zawiedli nasi sportowcy, którzy zajęli miejsca na podium. Wysokie wyniki sportowe dają szansę awansu na zawody wojewódzkie.
Drużyna dziewcząt: Nina Rzeźniczak, Joanna Kowalska, Andżelika Kisielewicz, Wiktoria Bździuch, Izabela Magalas, Natalia Kipiniak, Justyna Godyń, Natalia Puzdrakiewicz, Marta Jarosz, Martyna Marędziak, Patrycja Adamczuk, Patrycja Markowska, Martyna Bohn.
Drużyna chłopców: Gracjan Bettin, Mateusz Bęczarski, Jakub Grzywacz, Jakub Bulanda, Jakub Górniak, Filip Kiełbowicz, Szymon Kloc, Miłosz Kmiecik, Jakub Naskręcki, Konrad Pająk, Szymon Pokrzyk, Franciszek Szupieńko, Dawid Tkaczyk, Szymon Urbaniak, Wiktor Sajda, Dawid Dziachan.

11 września 2018
Nina Rzeźniczak i Jakub Grzywacz, uczniowie klasy sportowej 3b,  wystąpią w Mistrzostwach Polski Młodzików  w Lekkoatletyce. Zawody odbędą się w dniach 22-23.09 w Bełchatowie. W obecnym sezonie Nina jest liderką ogólnopolskich tabel w rzucie oszczepem z wynikiem 42,98m. Jakub jest w pierwszej dziesiątce w rzucie młotem- 39,12m i  w pchnięciu kulą - 12, 72. Podczas  mistrzostw makroregionu, ( woj. dolnośląskie i lubuskie) które są eliminacją  do MP bardzo dobrze zaprezentował się również Szymon Pokrzyk. W rzucie oszczepem zajął II miejsce z wynikiem 40,83. W skoku o tyczce wywalczył miejsce III - 170cm.  W biegu na 300m startowała Joanna Kowalska.

Wielkie gratulacje dla całej czwórki za osiąganie wybitnych wyników. Niech ich postawa będzie impulsem dla innych.

Przejdź do - Dobre starty lekkoatletów na zakończenie sezonu

Dobre starty lekkoatletów na zakończenie sezonu

11 czerwca 2018

W Finale Dolnośląskim Indywidualnych   Mistrzostw w Lekkiej Atletyce we Wrocławiu naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Jakub Adamowicz,Dominik Jarosz, Jakub Grzywacz, Szymon Pokrzyk , Seweryn Ligęza i Radek Filkos.Chłopcy w swoich kokurencjach znaleźli sie w wąskim finale (ósemka). Drużynowo zajęli 12 miejsce  na 70 sklasyfikowanych szkół.

11.06  w Finale Wojewódzkim Lekkoatletycznego Pucharu Humberta  nasz zespół zajął 7 miejsce. Bardzo dobrze  startowali: Jakub Adamowicz(300pł, oszczep), Dominik Jarosz(kula, skok w dal), Jakub Grzywacz( kula, skok w dal, Gracjan Bettin(100m, skok w dal), Damian Małecki(800m, kula), Adrian Paździor (dysk, 100m)

10.06. w Mistrzostwach Województwa Młodzików Jakub Grzywacz wywalczył złoty medal w rzucie młotem i brązowy w pchnięciu kulą. Szymon Pokrzyk był drugi w rzucie oszczepem.

Wszystkim , którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach należą się słowa uznania, poniweż  wylali dużo potu i na bieżniach, skoczniach i rzutniach całego województwa.