Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Sukcesy

Jesień lekkoatletyczna

22 września 2019

Powiatowa Liga lekkoatletyczna młodzieży szkolnej rozpoczęła rywalizację sportową w roku szkolnym2019/2020r. Zawody odbyły się 20 września 2019 na stadionie w Zgorzelcu. Drużynę szkolną tworzyły w większości uczennice klas sportowych VII B i VIII A: Magdalena Bartosiewicz (100m), Julia Gruszczyńska (100m), Natalia Puzdrakiewicz (100m), Weronika Myśliwiec (300m), Klaudia Majda (300m), Patrycja Kisielewicz (300m), Klaudia Kopeć(600m), Ola Siedlak (600m), Maja Zwierzyńska (dal), Natalia Besz (dal), Weronika Szyrocka (dal), Oliwia Rajczakowska (dysk), Natalia Kuryga (dysk), Wiktoria Sobania (oszczep). Bardzo dobre starty naszych lekkoatletek pozwoliły zająć miejsce na podium. Gratulacje !!!!

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 2 Zgorzelec

2. SP 5 Zgorzelec

3. SP 2 Pieńsk

Przejdź do - Pierwsze medale naszych najmłodszych  sportowców

Pierwsze medale naszych najmłodszych sportowców

7 czerwca 2019
Dwie drużyny lekkoatletyczne, reprezentacje klasy I i klasy II( 10 osób z każdej klasy) rywalizowały w powiatowych zawodach lekkoatletycznych tj . w trójboju lekkoatletycznym ( skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg  na 60m.).

Dla wielu naszych uczniów był to pierwszy   start w zawodach sportowych. Wszyscy spisali się rewelacyjnie.    Drużynowo klasa I i II wywalczyła brązowe medale. Wielkie gratulacje !!!

Przejdź do - Lekkoatleci w finale wojewódzkim

Lekkoatleci w finale wojewódzkim

5 czerwca 2019

Dwa medale zdobyli nasi uczniowie w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce który odbył się 4 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Srebro w swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą wywalczył Jakub Grzywacz oraz brąz w rzucie dyskiem Natalia Kipiniak. Godnie reprezentowali szkołę również pozostali zawodnicy: Andżelika Kisielewicz-100m, Natalia Puzdrakiewicz-100m, Jakub Naskręcki100m i 4x100, Damian Małecki 100m i 4x100, Joanna Kowalska- kula, Justyna Godyń- kula, Szymon Kloc- dal i 4 x100, Mateusz Bęczarski- kula i 4x100. W zawodach wzięli udział najlepsi sportowcy szkół dolnośląskich i pomimo wysokiej temperatury stały na wysokim poziomie. Gratulacje dla sportowców, to już ich ostatni start w tym roku szkolnym.

Siatkówka Plażowa

26 maja 2019

Siatkarki plażowe obroniły tytuł Mistrza Powiatu. W turnieju rozgrywanym 24 maja 2019r na boiskach przy MDK w Zawidowie pokonały w dwóch setach zespoły SP Zawidów, SP Osiek Łużycki i SP Jerzmanki. Naszą szkołę reprezentowały: Nina Rzeźniczak, Joanna Kowalska, Izabela Magalas. Gratulacje !!

Klasyfikacja końcowa: I miejsce- SP 2 Pieńsk

II miejsce- SP Zawidów

III miejsce- SP Osiek Łużycki

Lekkoatleci na podium!!!

22 maja 2019
Drużyna  chłopców wywalczyła III miejsce w  Powiatowych Igrzyskach Lekkoatletycznych.
Złoty medal zdobyła sztafeta 4x100m  w z wynikiem 0:47,97s w składzie Gracjan Bettin, Damian Małecki, Szymon Kloc i Jakub Naskręcki.  I miejsce zajął także Szymon Pokrzyk w rzucie oszczepem z wynikiem 41,30m.

W pchnięciu kulą  zdecydowanie najlepszy był Jakub Grzywacz, który uzyskał wynik 12,97m. Jakub ustanowił także nowy rekord szkoły w rzucie dyskiem 1kg -44,50m.  II miejsce w biegu na 100m zajął Jakub Naskręcki z wynikiem 12,23s.  W skoku w dal III miejsce  wywalczył Gracjan Bettin - 5,72m. Punktowane miejsca zajęli  Mateusz Bęczarski - kula, Jakub Bulanda-skok wzwyż, Konrad Pająk, Franek Szupieńko, Szymon Urbaniak i Kuba Szłapak w  biegu na 1000m, Wiktor Sajda, Filip Kiełbowicz i Damian Małecki w biegu na 300m, Dawid Tkaczyk -100m oraz Szymon Kloc w skoku w dal. Medaliści z  powiatu wezmą udział  w zawodach wojewódzkich, które odbędą się na początku czerwca we Wrocławiu.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27