Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Sukcesy

Przejdź do - Pierwsze medale naszych najmłodszych  sportowców

Pierwsze medale naszych najmłodszych sportowców

7 czerwca 2019
Dwie drużyny lekkoatletyczne, reprezentacje klasy I i klasy II( 10 osób z każdej klasy) rywalizowały w powiatowych zawodach lekkoatletycznych tj . w trójboju lekkoatletycznym ( skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg  na 60m.).

Dla wielu naszych uczniów był to pierwszy   start w zawodach sportowych. Wszyscy spisali się rewelacyjnie.    Drużynowo klasa I i II wywalczyła brązowe medale. Wielkie gratulacje !!!

Przejdź do - Lekkoatleci w finale wojewódzkim

Lekkoatleci w finale wojewódzkim

5 czerwca 2019

Dwa medale zdobyli nasi uczniowie w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce który odbył się 4 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Srebro w swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą wywalczył Jakub Grzywacz oraz brąz w rzucie dyskiem Natalia Kipiniak. Godnie reprezentowali szkołę również pozostali zawodnicy: Andżelika Kisielewicz-100m, Natalia Puzdrakiewicz-100m, Jakub Naskręcki100m i 4x100, Damian Małecki 100m i 4x100, Joanna Kowalska- kula, Justyna Godyń- kula, Szymon Kloc- dal i 4 x100, Mateusz Bęczarski- kula i 4x100. W zawodach wzięli udział najlepsi sportowcy szkół dolnośląskich i pomimo wysokiej temperatury stały na wysokim poziomie. Gratulacje dla sportowców, to już ich ostatni start w tym roku szkolnym.

Siatkówka Plażowa

26 maja 2019

Siatkarki plażowe obroniły tytuł Mistrza Powiatu. W turnieju rozgrywanym 24 maja 2019r na boiskach przy MDK w Zawidowie pokonały w dwóch setach zespoły SP Zawidów, SP Osiek Łużycki i SP Jerzmanki. Naszą szkołę reprezentowały: Nina Rzeźniczak, Joanna Kowalska, Izabela Magalas. Gratulacje !!

Klasyfikacja końcowa: I miejsce- SP 2 Pieńsk

II miejsce- SP Zawidów

III miejsce- SP Osiek Łużycki

Lekkoatleci na podium!!!

22 maja 2019
Drużyna  chłopców wywalczyła III miejsce w  Powiatowych Igrzyskach Lekkoatletycznych.
Złoty medal zdobyła sztafeta 4x100m  w z wynikiem 0:47,97s w składzie Gracjan Bettin, Damian Małecki, Szymon Kloc i Jakub Naskręcki.  I miejsce zajął także Szymon Pokrzyk w rzucie oszczepem z wynikiem 41,30m.

W pchnięciu kulą  zdecydowanie najlepszy był Jakub Grzywacz, który uzyskał wynik 12,97m. Jakub ustanowił także nowy rekord szkoły w rzucie dyskiem 1kg -44,50m.  II miejsce w biegu na 100m zajął Jakub Naskręcki z wynikiem 12,23s.  W skoku w dal III miejsce  wywalczył Gracjan Bettin - 5,72m. Punktowane miejsca zajęli  Mateusz Bęczarski - kula, Jakub Bulanda-skok wzwyż, Konrad Pająk, Franek Szupieńko, Szymon Urbaniak i Kuba Szłapak w  biegu na 1000m, Wiktor Sajda, Filip Kiełbowicz i Damian Małecki w biegu na 300m, Dawid Tkaczyk -100m oraz Szymon Kloc w skoku w dal. Medaliści z  powiatu wezmą udział  w zawodach wojewódzkich, które odbędą się na początku czerwca we Wrocławiu.

Sukcesy w LA

21 maja 2019

Podczas zawodów powiatowych w ramach Igrzysk LA Młodzieży Szkolnej dziewczęta wywalczyły 5 medali: 3 złote i 2 srebrne. Bezkonkurencyjna była Nina Rzeźniczak w rzucie oszczepem 44,40m ustanawiając nowy rekord życiowy (liderka tabel ogólnopolskich), Joanna Kowalska w pchnięciu kulą 9,52m oraz Natalia Kipiniak w rzucie dyskiem 25,80 m. Srebro zdobyła Andżelika Kisielewicz w biegu 100m 14,11s oraz sztafeta 4x100 w składzie: Joanna Kowalska, Andżelika Kisielewicz, Wiktoria Bździuch i Nina Rzeźniczak. Dobre starty zaliczyły również: Wiktoria Bździuch kula, Izabela Magalas dal, Justyna Godyń kula, Natalia Puzdrakiewicz 300m, Julia Gruszczyńska 100m, Marta Jarosz 100m, Martyna Marędziak 600m, Patrycja Adamczuk 600m, Patrycja Markowska 600m. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły 4 miejsce.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27