Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Sukcesy

Przejdź do - Dobre starty lekkoatletów na zakończenie sezonu

Dobre starty lekkoatletów na zakończenie sezonu

11 czerwca 2018

W Finale Dolnośląskim Indywidualnych   Mistrzostw w Lekkiej Atletyce we Wrocławiu naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Jakub Adamowicz,Dominik Jarosz, Jakub Grzywacz, Szymon Pokrzyk , Seweryn Ligęza i Radek Filkos.Chłopcy w swoich kokurencjach znaleźli sie w wąskim finale (ósemka). Drużynowo zajęli 12 miejsce  na 70 sklasyfikowanych szkół.

11.06  w Finale Wojewódzkim Lekkoatletycznego Pucharu Humberta  nasz zespół zajął 7 miejsce. Bardzo dobrze  startowali: Jakub Adamowicz(300pł, oszczep), Dominik Jarosz(kula, skok w dal), Jakub Grzywacz( kula, skok w dal, Gracjan Bettin(100m, skok w dal), Damian Małecki(800m, kula), Adrian Paździor (dysk, 100m)

10.06. w Mistrzostwach Województwa Młodzików Jakub Grzywacz wywalczył złoty medal w rzucie młotem i brązowy w pchnięciu kulą. Szymon Pokrzyk był drugi w rzucie oszczepem.

Wszystkim , którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach należą się słowa uznania, poniweż  wylali dużo potu i na bieżniach, skoczniach i rzutniach całego województwa.

Udane zakończenie sezonu LA

11 czerwca 2018

Dziś na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej Pucharu Jean Humberta. Rewelacyjną formę potwierdziły nasze lekkoatletki rywalizując z najlepszymi szkołami na Dolnym Śląsku. Dziewczęta w składzie: Wiktoria Woźniak, Izabela Bałec , Nina Rzeźniczak, Emilia Bettin, Aleksandra Bettin, Andżelika Kisielewicz, Joanna Kowalska startując na granicy swoich rekordów życiowych wywalczyły wysokie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół.
1 miejsce- SP Twardogóra
2 miejsce- SP Lwówek Śląski
3 miejsce- SP 2 Bolesławiec
4 miejsce- SP 2 Pieńsk
5 miejsce- SP 2 Zgorzelec
...
Udane starty zaliczyły dziewczyny również podczas niedawno rozegranych zawodach we Wrocławiu, podczas Finału Dolnośląskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce i Mistrzostw DŚ Młodzików. Na podium stanęły: Nina Rzeźniczak -złoto w oszczepie oraz Natalia Kipiniak- brąz w dysku. Nowe rekordy szkoły ustanowiły: Wiktoria Woźniak 200 ppł- 34,72s, 300 ppł- 50,52 s, 400 ppł- 72,68s, 1500 m przeszkody- 5:56,87 , Izabela Bałec 200m - 29,47 s, trójskok - 9,65 m, Natalia Kipiniak dysk 0,75-
30,10 m, Nina Rzeźniczak oszczep 500 g- 42,98 m, oszczep 600g - 35,50 m.

FERMATA 2018-05-28

28 maja 2018

W piątek 25 maja w Jerzmankach odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci FERMATA 2018 pod hasłem POLSKA BIAŁO-CZERWONI. Naszą szkołę reprezentowały tradycyjnie NUTKI SONG, które pięknie zaśpiewały hymn beatyfikacyjny „ Świadkowie nadziei” a Daniel Polnicki- uczeń „ zeróweczki”- jako najmłodszy uczestnik FERMATY zaśpiewał utwór z filmu „ Jak rozpętałem II wojnę światową”. Jako, że impreza miała charakter przeglądu, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Zarówno NUTKI SONG jak i Daniel zaprezentowali się rewelacyjnie, za co otrzymali gromkie brawa i uznanie. Należą się im gratulacje za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Strefa lekkoatletek

24 maja 2018

Dobrą formę potwierdziły po raz kolejny lekkoatletki podczas Igrzysk LA Młodzieży Szkolnej strefy jeleniogórskiej, które odbyły się 24 maja 2018 w Zgorzelcu. Dziewczyny przywiozły komplet medali: złoto - Nina Rzeźniczak rzut oszczepem 41,05m, srebro- Nikola Kosmecka, Andżelika Kisielewicz, Izabela Bałec, Wiktoria Woźniak w sztafecie szwedzkiej 2:37,64, brąz- Wiktoria Woźniak 200 ppł 35,18 s. Na wyróżnienie również zasługują: Izabela Bałec- IV miejsce dal, Emilia Bettin, Nikola Kosmecka,
Aleksandra Bettin, Nina Rzeźniczak- IV miejsce 4x100, Natalia Kipiniak- VII miejsce dysk, Wiktoria Bździuch- VII miejsce kula oraz Julia Bałec dysk.
I miejsce- SP 1 Bolesławiec 114 pkt
SP Siekierczyn 2 pkt
SP Marciszów 2 pkt

Przejdź do - Mistrzostwo powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt

Mistrzostwo powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt

21 maja 2018

Siatkarki plażowe w składzie: Kinga Brzozowska, Nina Rzeźniczak, Oliwia Wolna i Joanna Kowalska zdobyły tytuł Mistrza Powiatu w rozgrywanych dziś zawodach na boiskach przy Domu Kultury w Zawidowie. Dziewczęta pokonały wszystkie zespoły wynikiem 2:0 (SP Zawidów, SP 2 Zgorzelec, SP 3 Bogatynia oraz SP Jerzmanki). Nasza drużyna będzie reprezentowała powiat zgorzelecki podczas finału strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się 5 czerwca 2018 r w Bolesławcu.
I miejsce- SP Pieńsk
II miejsce- SP 3 Bogatynia