Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Z życia szkoły

Uwaga uczniowie

17 października 2018

Proszę o przynoszenie do szkoły zebranych kasztanów do piątku 19 października. Kasztany ważymy w domu, zostawiamy w szatani nauczycieli. Kartkę z nazwiskiem i ilością kilogramów przekazujemy wychowawcy klasy. Dziękuję za udział i zaangażowanie w zbiórke kasztanów.

Katarzyna Idziak

Światowy Dzień Zwierząt

16 października 2018

16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez pobliskie schronisko dla zwierząt w Dłużynie Górnej - „Psu na budę”. Nasi uczniowie zebrali prawie 170 kg karmy dla zwierzaków, a także koce, kołdry i obroże.

Na początku spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Seredyńska, która pojawiła się ze swoim pieskiem Leonem. W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć panią Sylwię Sochę, dyrektor schroniska w Dłużynie Dolnej oraz jej pupila, pieska Shaggiego. Pani Sylwia zachęcała do skorzystania z możliwości adopcji zwierzaków ze schroniska, których wciąż tak wiele czeka na nowy dom i kochających opiekunów. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak powinni dbać o swoje zwierzaki i ich budy, aby przetrwały zbliżające się zimowe chłody. Mogliśmy także poznać historię zwierzaków trafiających do schroniska, których los nie oszczędzał, i które nadal czekają na nową rodzinę. Na spotkaniu oprócz Leona i Shaggiego mogliśmy poznać także psa Tofika, pupila naszej pani Małgorzaty Krawczak. W tym dniu swój udział mieli również najmłodsi – uczniowie przedszkola, klasy 1 i 2 pod kierunkiem pani Sylwii Jarosz, pani Urszuli Duchaczek oraz pani Kamili Kędzierskiej, którzy przygotowali dla nas piękny występ artystyczny.

Wizyta czworonożnych gości wywołała uśmiech na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Pasowanie 2018

15 października 2018

Zajęcia na basenie

8 października 2018

Klasa VII i VIII zainicjowała cykl zajęć nauki pływania, które obejmą wszystkie klasy naszej szkoły. W piątek uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez instruktorów pływania na Krytej Pływalni w Osiecznicy. Na koniec nie zabrakło również świetnej zabawy w wodzie

Przejdź do - Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole!

Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole!

28 września 2018

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października we wspomnienie
św. Franciszka z Asyżu,
patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Obchody tego dnia mają na celu nie tylko docenienie naszych pupili, ale także zwrócenie uwagi na nasz stosunek do zwierząt
i zachęcenie do pomocy instytucjom, które na co dzień walczą o ich lepsze warunki życia.

W naszej szkole święto to obchodzić będziemy 16.10.2018 r. (wtorek) na lekcji 2 w małej sali gimnastycznej.

W tym roku nasza szkoła ma przyjemność przyłączyć się do kolejnej edycji „Psu na budę„ organizowanej przez pobliskie schronisko w Dłużynie Górnej. Akcja ta potrwa od 01.10.2018 do 01.12.2018, a każdy z nas będzie mógł pomóc zwierzakom ze schroniska przetrwać zbliżającą się zimę.

W szczególności zwierzęta te potrzebują:

- karmę suchą i w puszkach dla psów i kotów, w tym także specjalistyczną typu
Intenstinal,

- porządne smycze (min. 2m),

- większe obroże,

- koce, ręczniki, posłania i kołdry.

Więcej informacji dostępne na stronie internetowej:

Gorące zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji !

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27