Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Przejdź do - Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

21 października 2019

05 listopada ( wtorek) o godzinie 9:30 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji odbędzie się VI edycja SZKOLNEGO KONKURSU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ pod hasłem DLA NIEPODLEGŁEJ. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie. Pierwsza to klasy od „ 0” do III, druga- klasy od V do VIII.
Wszystkie klasy przygotowują co najmniej jeden utwór( najwyżej dwa) o tematyce patriotycznej. Mile widziane utwory współczesne{ „ Biały krzyż”, „ Ojczyzna”, „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „ Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „ Mury”, „ Solidarność” M. Grechuty lub inne}. Utwory nie mogą się powtarzać, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń, których wychowawcy dokonują u p. Sylwii Jarosz. Podkłady muzyczne każda klasa organizuje sobie we własnym zakresie. Pomocą służy p. Jerzy Błauciak. W występie każdej klasy powinna wziąć udział przynajmniej sześcioosobowa grupa uczniów w strojach tematycznie związanych z wykonywanym utworem lub z emblematami symbolizującymi patriotyzm{ biało-czerwone wstążki, kotyliony, orły, flagi itp.}. Dopuszcza się wykonanie drugiego utworu przez solistę albo duet z każdej klasy. Występy takie będą oceniane oddzielnie. Zgłoszeń proszę dokonywać najpóźniej do końca października. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wychowawcy konsultują się z p. Jerzym Błauciakiem.

Przejdź do - Apel z okazji urodzin Papieża Jana Pawła II

Próbna ewakuacja

17 października 2019

W dniu 16.10.2019r. w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja na wypadek pożaru lub innych zagrożeń mogących wystąpić na terenie szkoły. W akcji brali udział uczniowie ze wszystkich oddziałów, od przedszkolaków do klasy ósmej pod opieką nauczycieli.

Cała społeczność szkolna miała okazję  przećwiczyć sprawne i uporządkowane opuszczenie budynku szkoły w razie sytuacji kryzysowej.
     Przeprowadzoną ewakuację nadzorowali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca, którzy wyrazili swoje zadowolenie z szybkiej i sprawnej akcji ewakuacyjnej.
      Po zakończonej akcji, uczniowie mięli okazje spotkać się ze specjalistą ds. ochrony przeciwpożarowej, od którego uzyskali kilka cennych uwag na temat zachowań podczas zagrożenia w szkole.

Z pewnością przeprowadzenie próbnej ewakuacji stanowi kolejny element sprawdzenia i doskonalenia szkolnych procedur na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa uczniów i wpłynie na jego systematyczną poprawę.

Pasowanie na ucznia

11 października 2019

Dnia 11 października 2019 roku , odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.

Głównymi bohaterami tego święta byli uczniowie klasy 1 a , którzy w przygotowanym programie artystycznym zabrali nas w świat tropicieli wiedzy. Mogliśmy wspólnie odkrywać tajniki wiedzy, poznawać różne dziedziny nauk takie jak : język polski, matematyka, przyroda, język angielski, wychowanie fizyczne, religia czy muzyka.

Podczas wspaniałych występów mogliśmy podziwiać ich talent taneczny , wokalny i aktorski.

Po części artystycznej odbyła się część oficjalna , podczas której pierwszaki złożyły ślubowanie, a Pan Dyrektor dokonał pasowania na ucznia symbolicznym piórem . Po pasowaniu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal „Jestem uczniem pierwszej klasy”, który wręczała Pani Dyrektor .Również wychowawczyni klasy została oficjalnie pasowana na wychowawcę klasy 1a, co było bardzo miłą niespodzianką.

Po tak ważnym momencie , pierwszaki zostały oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Pieńsku.

Na uroczystości nie zabrakło również gości zaproszonych, którzy wyrazili swoje słowa uznania dla uczniów 1 a , oraz wręczyli dzieciom upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za wspaniałe upominki.

Na zakończenie uroczystości pierwszaki podziękowały pięknymi kwiatami Pani Dyrektor oraz panu Dyrektorowi , za przyjęcie do grona uczniów , oraz uczniom klasy 7 b i uczniowi klasy 8a za pomoc w organizacji : Martynie M. , Jakubowi S., Oliwi R. i Laurze Ch. Maciejowi M. i Maciejowi H. i jeszcze raz zaśpiewały piosenkę pt. „Piosenka na dobry początek”.

Wszyscy zgromadzeni z szerokimi uśmiechami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy 1 a.

Ten wspaniały dzień pozostanie już na zawsze w naszej pamięci . Dziękujemy.

Wychowawca klasy 1 a Agnieszka Pająk

Życzenia

12 października 2019

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich Pracowników SP 2 życzy również Dyrekcja :) !

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27