Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Dzień Języków Obcych

26 września 2020

Galeria dostępna na naszej stronie FACEBOOK`a

W dniach 24.09-25.09.2020 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Była to doskonała okazja do odkrywania elementów kultury i języka. Nasze korytarze zdobiły plakaty i kolorowe informacje i ciekawostki o krajach anglo i niemieckojęzycznych. W ramach tego dnia odbyły się lekcje okolicznościowe, gdzie w oddziałach przedszkolnych i wczesnoszkolnych wspólnie poznawaliśmy Niemcy lub Anglię, zabytki, piliśmy "angielska herbatkę", a także zaprosiliśmy gościa specjalnego - królową Elżbietę II.

Tajemnicze zadanie dla klas starszych: ZNANI I POSZUKIWANI, zostało świetnie zrealizowane.

Każdy oddział przygotował swoją salę w barwach wylosowanego kraju, wykonał o nim gazetkę oraz nauczył się sześciu zwrotów: dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam, kocham cię i do widzenia. Ponadto, każda klasa zaprezentowała fragment piosenki w języku danego kraju.

Z pewnością ten dzień należy do udanych, kolejny taki- już za rok!

Przejdź do - Dzień Języków Obcych w oddziałach przedszkolnych

Dzień Języków Obcych w oddziałach przedszkolnych

24 września 2020

24 września( czwartek) w oddziałach przedszkolnych odbył się „Europejski Dzień Języków Obcych” . Oficjalnie święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. W tym roku ten dzień przypada na 26 września ( sobota) . My zabraliśmy naszych przedszkolaków w podróż do Niemiec. Dzieci pod czujnym okiem nauczyciela przygotowały flagę niemiecką wykorzystując przy tym takie techniki jak: farby i kredki oraz uzyskały wiele ciekawych informacji.

W uroczystości wzięły udział dzieci z grupy 5-6-latków . Wspólne śpiewanie i zabawa to doskonały sposób na naukę języka obcego:-)

Komitet rodzicielski

24 września 2020

Rada rodziców informuje, że składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2020/21 wynosi 20 zł na rok na rodzinę. Pieniądze można wpłacać na konto 05 8382 0001 0000 9061 2000 0010 lub w sekretariacie. Darowizna mile widziana. Wszystkie środki zostaną przekazane na rzecz uczniów.

Przejdź do - Z WIZYTĄ U ŚREDNIOWIECZNEGO SKRYBY

Z WIZYTĄ U ŚREDNIOWIECZNEGO SKRYBY

23 września 2020

22 .09. uczniowie klas 7A i 8A wzięli udział w warsztatach kaligraficznych zorganizowanych w Bibliotece Gminnej. W czasie zajęć usłyszeli bardzo wiele ciekawych informacji o historii pisma, które przekazali im ubrani w stroje średniowiecznych mnichów P. Adam Turczyn i Jego Syn.  Pan Adam pokazywał barwne iluminacje zdobiące dawne księgi a także dawne materiały pisarskie ( pióra, temperówki, piórniki).

Nasi Uczniowie mieli możliwość samodzielnego napisania własnego tekstu korzystając z gęsiego pióra i atramentu. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Dziękujemy Pani Joannie Winnickiej za możliwość wzięcia udziału w ciekawych zajęciach

Przejdź do - Sukcesy naszych uczniów piłkarzy

Sukcesy naszych uczniów piłkarzy

23 września 2020

Uczniowie naszej szkoły reprezentowali UKS PIEŃSK w kategorii żak oraz orlik w turnieju Baltic Cup rozegranym w miniony weekend w Rewalu. Drużyny zaprentowały się bardzo dobrze i przywiozły ze sobą dwa puchary, medale i mnóstwo uśmiechu i wpomnień. Gratulacje!!!

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27