Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - 1a i 3a w kinie

1a i 3a w kinie

21 marca 2023

Z okazji pierszego dnia wiosny 21 marca 2023r. uczniowie klasy Ia oraz IIIa wybrali się na pierwszą wiosenną wycieczkę. Tym razem były to przepyszne lody w Mcdonald oraz seans filmowy pt. „Jaskiniowiec” w kinie w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Uśmiech z twarzy nie znikał w tym dniu żadnemu uczniowi. Tym miłym akcentem pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnęŚmiech.

Przejdź do - Powitanie Wiosny w klasach 1-3

Powitanie Wiosny w klasach 1-3

21 marca 2023

Galeria

Wiosna to czas na który z utęsknieniem czekają wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli. Cieplejsze dni i budząca się do życia przyroda dodaje wszystkim sił i pozytywnej energii.Dlatego aby staropolskiej tradycji stało się zadość, 21 marca w I Dzień Wiosny uczniowie z klas 1-3 wymaszerowali barwnym korowodem na ulice naszego miasta aby wraz z przedszkolakami przywitać swoim wrzawem i śpiewem Wiosnę! Wzięły udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez Pana Sławka w Domu kultury. Malowały farbami wiosnę ! Zaprezentowały wiosenne tańce i piosenki i zajadały się pyszną watą cukrową przygotowaną przez Panie z Domu Kultury!

Od tej pory w naszej szkole i całym Pieńsku na dobre zagościła „Pani Wiosna”!

Przejdź do - IVa Hucie Szkła Łużyce w Pieńsku

IVa Hucie Szkła Łużyce w Pieńsku

21 marca 2023

Ciekawą lekcją życia okazały się klasowe wagary IVa w pierwszy dzień wiosny. Uczniowie odwiedzili Hutę Szkła Łużyce w Pieńsku, gdzie mieli okazję poznać proces powstawania i przeróbki wyrobów szklanych. Pobyt zakończył się warsztatami zdobienia szkła. To był bardzo miły wiosenny dzień.

Przejdź do - 1b na basenie.

1b na basenie.

20 marca 2023

Klasa 1b na swoich pierwszych zajeciach pływania na basenie w Osiecznicy. 17 marca dzieci przywitał Pan instruktor Jacek i szczegółowo objaśnił regulamin i zasady zachowania się- bezpieczeństwo najważniejsze! Pierwsza lekcja  odbyła się w formie ciekawych i wesołych zabaw w wodzie. Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejny wyjazd.

Przejdź do - Nadchodzi wiosna

Nadchodzi wiosna

17 marca 2023

Większość z nas z utęsknieniem oczekuje nadejścia wiosny. Za oknem przyroda powoli budzi się ze snu zimowego. Nie inaczej jest w naszej szkole. Na korytarzach widać, że nadchodzą utęsknione, cieplejsze i dłuższe dniŚmiech.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:69525