Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

14 czerwca 2019

Egzamin na Kartę Rowerową

13 czerwca 2019

Dnia 13 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin na Kartę Rowerową. O ten bardzo ważny dokument ubiegało się 18 uczniów i uczennic z klas 4 a i 6 a. Egzamin składał się z dwóch części - praktyczne i teoretycznej. Jak się dowiedzieliśmy przed chwilą, wszystkim zdającym się powiodło i jeszcze przed wakacjami uzyskali prawo do poruszania się po drogach publicznych.

Życzymy „szerokiej drogi” i BEZPIECZNEJ JAZDY.

Przejdź do - POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY „Dlaczego musimy wybrać OZE?”

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY „Dlaczego musimy wybrać OZE?”

12 czerwca 2019

7 czerwca 2019 r. w ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Dlaczego musimy wybrać OZE?". Celem konkursu było kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska naturalnego.

W konkursie udział wzięli uczniowie z klasy 8: Justyna Grzegorzewska, Agata Subocz, Jakub Bulanda, Bartosz Kowalczyk i Kamil Stróżyczak oraz uczniowie z klasy 3a (gimnazjum): Julia Jarosz, Marta Jarosz, Angela Muc, Patrycja Tysowska i Hubert Waszak.

Odpowiadali oni na pytania z zagadnień dotyczących odnawialnych źródeł energii, ale także musieli wykazać się dobrą znajomością fizyki i obliczyć podstawowe wielkości dotyczące prądu elektrycznego.

Po zakończonym konkursie uczestnicy mogli zwiedzić najnowszą pracownię odnawialnych źródeł energii.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Przejdź do - POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY "LEŚNY TURNIEJ"

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY "LEŚNY TURNIEJ"

12 czerwca 2019

23 maja 2019 r. w szkółce leśnej w Starym Węglińcu odbył się II etap Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "Leśny Turniej" zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Węglińcu i Lasy Państwowe.

Z zadaniami w konkursie dalej zmagali się uczniowie z klasy 4, 6, 7 i 8: Miszella Zinek, Kinga Dzięgiel, Laura Chodor, Fabian Wasylkiewicz, Jakub Chodor i Agata Subocz.

Tym razem należało być znawcą grzybów, rozpoznać drzewy i krzewy leśne, ich owoce oraz  gatunki zwierząt leśnych.

Po dwóch etapach konkursu II miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Agata Subocz z klasy 8a. Jednak każdy z naszych uczniów walczył dzielnie i otrzymał dyplom wraz z drobnymi upominkami.

Po zakończonym konkursie na uczestników czekały pieczone kiełbaski z ogniska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

UWAGA !!!