Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Warsztaty florystyczne

9 grudnia 2019

Dziś w naszej świetlicy niecodzienne zajęcia. Uczniowie klasy 6a poznawali tajniki sztuki robienia stroików, ozdób świątecznych. Pomocy w nauce nie odmówiła Pani Katarzyna Turczyńska z kwiaciarni `Stokrotka` i bardzo chętnie dzieieliła się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Po efektach końcowych widać, że nauka nie poszła w las.

Mikołajki 2019

6 grudnia 2019

Cóż to był za dzień...

Ale po kolei. Od trzech dni wszyscy zastanawiali się czy news o przybyciu Świętego Mikołaja nie był fake newsem ( jakież to teraz popularne zrobić z czegoś tzw. bekę). Przygotowania szły pełną parą, ale każdy zadawał sobie bardzo racjonalne pytanie: dlaczego nasza szkoła, dlaczego my? Dlaczego do nas ma przyjechać ktoś, kogo pragną zobaczyć u siebie wszystkie dzieci na świecie? Pytania bez odpowiedzi.

W końcu piątek. Od rana na korytarzu czuć, że dziś jakiś wyjątkowy dzień. Świąteczne piosenki, laser w korytarzu, wszyscy na czerwono z czapeczkami na głowie (czyżby uwierzyli, że On naprawdę przyjedzie?), Rada Rodziców chodząca od klasy do klasy wręczająca rózgi nauczycielom (widocznie zasłużyli). Na trzeciej lekcji odbywa się apel. Od początku świetna atmosfera, fantastyczne występy najmłodszych klas. Wizyta Aleksa, wyjątkowego gościa, który pokazał nam jak walczyć z przeciwnościami losu. Pokazał co znaczy nie poddawać się, mimo bardzo młodego wieku. Ale.... właśnie `ale`. Gdzie On jest? Prawie koniec, a Jego wciąż nie ma. Czyżby jednak fake news? Pesymiści wygrali? Znowu?

Nic z tych rzeczy. Jak już wszyscy ( prawie wszyscy) pogodzili się, że jednak nie przybędzie wiedy niespodziewanie rozbrzmiał dzwonek ( starsi pamiętają woźnego przechadzającego się korytarzami) i w drzwiach stanął przesympatyczny staruszek z długa siwą brodą, w czerwonym płaszczu i lekko wiszącym brzuszkiem :). Cała szkoła zwołała gromkie ''ho ho ho”. Miał ze sobą całe worki prezentów. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. To było fantastyczne przeżycie, jedyne w swoim rodzaju. Mikołaj podziękował za zaproszenie (w sumie to dowiedzieliśmy się o tym z prasy). Jakby czytał w naszych myślach powiedział, że obserwował nasze przygotowania, naszą wiarę w Niego i to była przyczyna, że wybrał naszą społeczność spośród milionów społeczności szkolnych. Zdradził sekret, że dopóki będziemy go mieli w sercach dopóty będzie żywy.

Na koniec apelu odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym ` Przemoc widziana oczami dziecka`. Pierwsze miejsce zajęła Maja Zwierzyńska z klasy 7a, drugie Mikołaj Idziak 7a, a trzcie Hania Glinka 6a. Gratulujemy.

Do zobaczenia za rok Mikołaju! Może w innej szkole, ale będziemy z Tobą. W sercach.

PS. Dziennikarze RMF FM nigdy się nie mylą ;)

Przejdź do - Obóz sportowy klasy VIIb i VIIIa w Szklarskiej Porębie.

Obóz sportowy klasy VIIb i VIIIa w Szklarskiej Porębie.

6 grudnia 2019

Aktywnie i twórczo spędzała czas grupa naszych uczniów podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie. Wśród wielu atrakcji było zwiedzanie Zamku Czocha, wycieczka do Chaty Walońskiej, siedziby walonów- średniowiecznych mistrzów wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych. Niezapomniane wrażenie zrobił obrzęd o nazwie „chrzest waloński”, wystawa kamieni ozdobnych i opowieści o Duchu Gór. W Leśnej Hucie mogliśmy obserwować ręczne formowanie i barwienie szkła. Braliśmy też udział w warsztatach zdobienia szkła. Każdy mógł wypróbować swoje zdolności artystyczne grawerując szkło. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty zdobnicze i ceramiczne. Wykonane wyroby z gliny i biżuterię zabraliśmy ze sobą. Szukaliśmy skarbu w grze terenowej z elementami przygody i fantastyki . Grupa otrzymywała zaszyfrowaną wskazówkę, która prowadzi do kolejnych zagadek. Uczestnicy aby dotrzeć do skarbu musieli się mocno zmęczyć ,ale przede wszystkim wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Rozwiązanie gry było możliwe tylko wtedy gdy uczestnicy ze sobą współpracują. Codziennie pokonywaliśmy około 10 km szlakami górskimi, co na wysokości 700m npm miało pozytywny wpływ na nasze zdrowie. W DWD w Szklarskiej spotkaliśmy ludzi z pasją, którzy też nas uczyli ale ta nauka była wielką frajdą.

Przejdź do - I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

5 grudnia 2019

Mamy finał naszej akcji. Powiedzieć można tylko jedno. Szok i niedowierzanie jak wielkie serce ma nasza społeczność szkolna !!!

Wszystkim Rodzicom oraz naszym wspaniałym przedszkolakom i uczniom klas 1-8 Baaaardzo dziękujemy za wielkie mikołajkowe serce – dary na szkolne paczki mikołajkowe dla naszych koleżanek i kolegów, którzy obecnie nie mogą się z nami uczyć.

Paczki oczekują na dostarczenie przez Świętego Mikołaja. Jak tylko dolecą poinformujemy:)

Swoją paczkę odebrała dzis już Martyna Balcerzak, która nie kryła wzruszenia i radości. Cała Przyjemność po naszej stronie :)

Serdecznie pozdrawiamy wszystkie dzieciaki z domów dziecka w Bogocicy i Lasowicach Wielkich !!!

Spotkanie z Pisarzem

5 grudnia 2019

Dnia 3 grudnia 2019 r. uczniowie pieńskich szkół podstawowych wzięli udział w spotkaniu autorskim z polskim pisarzem, poetą, tłumaczem i leksykografem - Panem Pawłem Beręsewiczem, który specjalizuje się w twórczości pisarskiej dla dzieci i młodzieży. Organizatorem spotkania było ECKiK w Pieńsku. Głównym celem spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27