Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Różowa Skrzyneczka

1 grudnia 2022

Nasza szkoła  zakupiła różową skrzyneczkę, która wypełniona została środkami higienicznymi dla dziewcząt. Skrzyneczka umieszczona została w szkolnej  łazience co zapewnia uczennicom dyskrecję i komfort z ich korzystania. Uczennice mogą nie tylko brać środki higieniczne, ale też uzupełniać jeśli mają nadmiar wspomnianych środków.

Inicjatorem akcji, pod patronatem Fundacji Różowa Skrzyneczka walczącej z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym jest p. Katarzyna Idziak- nauczyciel wdż.

Warsztaty profilaktyczne

1 grudnia 2022

Przejdź do - Andrzejki 2022 oddziały przedszkolne

Andrzejki 2022 oddziały przedszkolne

30 listopada 2022

Czary mary, czary mary! To są rzeczy nie do wiary! Dziś w przedszkolu wielkie wydarzenie – Andrzejkowe wróżenie!

W dniu dzisiejszym (30.11.2022r.) oddział przedszkolny zamienił się w magiczne wróżki, pięknych czarodziei oraz koty. .Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Przejdź do - Andrzejki 2022 w klasach 1-8

Andrzejki 2022 w klasach 1-8

30 listopada 2022

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Dnia 30.11.2022 roku w trakcie przerw  odbyły się zabawy i konkursy  andrzejkowe , która przebiegły w atmosferze wróżb i magii.  Przyczynił się do tego  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią Katarzyną Idziak, Iwoną Błauciak, Sylwią Jarosz i wychowawcami klas. Zostaly przygotowane różne wróżby, uczniowie i nauczyciele mogli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27