Poranek z bajką

16 kwietnia 2018

16.04.18 jak w każdy poniedziałek uczniowie klas najmłodszych słuchały bajek. W dniu dzisiejszym przeczytaliśmy fragmenty książeczki " Klika bajek duszka Eugeniuszka"

Książeczka bardzo się spodobał . Wszyscy uczniowie wyszli bardzo zadowoleni na lekcje.

Spotkanie z poetą

18 kwietnia 2018

We wtorek 17.04.2018 r. odwiedził nas poeta P. Krystian Krzysztof Jankiewicz . Spotkał sie z uczniami klas 7a i IIa . Gościa powitała P. dyrektor Jolanta Seredyńska.W czasie spotkania usłyszeliśmy piękne wiersze oraz fragment prozy. Jak powiedział nam pan Jankiewicz inspiracja w twórczości jest dla Niego życie, ludzie ,którzy Go otaczają i wydarzenia, które mają miejsce. Swojego natchnienia szuka w codzienności.

Na zakonczenie spotkania Pan Krystian wpisał dedykację do tomu wierszy " Kwiat poezji...",  który znajduje się w naszej bibliotece i do kroniki szkolnej.

Pasowanie na czytaelnika

3 marca 2018

Zdjęcia

27 lutego w szkolnej bibliotece, odbyła sie wielka uroczystość-pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Imprezę przygotowały uczennice Gimnazjum (I.Godyń, N.Kubacka, K.Nawrocka, P. Tysowska, W.Borek) wraz z Panią Bibliotekarką Iwoną Błauciak. Pierwszoklasiści pięknie przebrali się za postacie z bajek i baśni. Dumnie składali przyrzeczenie podziwiani przez zaproszonych na uroczystość Rodziców i Panią Dyrektor. Następnie każdy uczeń klasy pierwszej wypożyczył swoją pierwszą książkę.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27