Biblioteka szkolna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wieści z biblioteki

Wieści z biblioteki

15 września 2023

`W czytaj więcej...` do pobrania regulamin.

 

 

Czytaj więcej o: Wieści z biblioteki
Przejdź do - Regulamin świetlicy oraz umowa użyczenia podręczników

Regulamin świetlicy oraz umowa użyczenia podręczników

29 listopada 2022

W plikach do pobrania Regulamin bibipteki oraz Umowa użyczenia podręczników

Przejdź do -  WARSZTATY RYSOWNIA KOMIKSÓW

WARSZTATY RYSOWNIA KOMIKSÓW

16 listopada 2021

15.11( poniedziałek) klasa 7a wzięła udział w warsztatach rysowania komiksów. Warsztaty odbywały się  w ramach współpracy naszej biblioteki z biblioteką EuregioKom. Prowadzili je p. Anna i p. Sławek . Uczniowie  dowiedzieli jak powinno się rysować komiksy, a następnie każdy wykonał swój komiks do baśni "Czerwony Kapturek" Charlesa Perrault. W czasie pracy Pan Sławek udzielał  indywidualnych wskazówek. Uczniowie mieli świetne pomysły na przedstawienie przygody Czerwonego Kapturka. Przy pracy było dużo zabawy, a efekty będą do obejrzenia na wystawie.

Dziękujemy  za możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach.

                        Iwona Błauciak- bibliotekarka

Przejdź do -  WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE.

17 października 2021

„Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska.

 Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od najmłodszych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają ilustracje w książkach.

  Przedszkolaki z SP2 14.10.2021r. odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Pieńsku. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w „domu książki”. Pani Joanna Winnicka- kierownik biblioteki czekała na naszych najmłodszych ze zniecierpliwieniem. Dzieci miały możliwość zwiedzić całą placówkę, dowiedzieć się, co należy zrobić , aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Naszym najmłodszym bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z ogromną chęcią oglądały. Głównym celem spotkania było zaszczepienie w dzieciach choć odrobiny miłości do książki jako źródła wiedzy i zabawy

            Na zakończenie każdego spotkania pani kierownik otrzymała od każdej grupy śliczne, kolorowe kwiatki lub jesienne dekoracje, a także PODZIĘKOWANIE .

Przedszkolaki bardzo dziękują za spotkanie i czekają na następne.

Przejdź do - KONKURSY BIBLIOTECZNE ROZSTRZYGNIĘTE

KONKURSY BIBLIOTECZNE ROZSTRZYGNIĘTE

5 listopada 2021

Galeria

5 listopada zostały rozstrzygnięte konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wzięły w nich udział przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 i 4-5.

           Nasze przedszkolaki wykonywały prace plastyczne zatytułowane „ Mój ulubiony bohater bajkowy”. Przez kilka dni uczniowie oraz wszyscy odwiedzający szkołę mogli oglądać piękne rysunki. Spośród  24 ilustracji jury wybrało i nagrodziło troje dzieci. Pierwsze miejsce zdobyła praca Bartka Lenczewskiego, miejsce drugie praca Anielki Uruskiej a miejsce trzecie praca Nadii Świstak.

     Uczniowie klas 1-3 wykonywali zakładkę do książki.  W tym konkursie wzięło udział 29 uczniów. Zwycięska okazała się praca Antoniego Michalika , miejsce drugie zajęła Oliwia Tokarska a na miejscu trzecim znalazł się Hubert Białek.

        Czwarto- i piątoklasiści  mieli do napisania legendę o naszej Małej Ojczyźnie. Jury przyznało trzy równoważne wyróżnienia.  Otrzymali je: Kaja Filc, Martyna Filc oraz Adam Smoleń.

         Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki , za które bardzo, bardzo dziękujemy Sponsorowi.

         Mam  nadzieję ,że w przyszłych  konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną  weźmie udział jeszcze większa liczba uczestników.

                                                                                Iwona Błauciak – bibliotekarka

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:9535