Konkurs fotograficzny

8 maja 2018

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym

organizowanym przez Filię Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej.

Hasło konkursu brzmi " uCHWYĆ KSIĄŻKĘ".

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

- Wybierz książkę z postacią lub jej fragmentem

- Wymyśl kompozycję

-  Zrób zdjęcie w taki sposób , aby książka tworzyła kompletny obraz z otoczeniem

Termin oddania prac to 28.05.2018r.

Regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Zapraszam Iwona Błauciak

"JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM" W NASZE SZKOLE

8 czerwca 2018

W piątek 8.06.2018 wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskie akcji bicia rekordu w czytaniu. O godz. 10.00 wszyscy (111 uczniów) wyszli przed szkołę z książkami , które czytają lub tymi, które są Ich ulubionymi ksiązkami , aby pokazać jak czytają i zachęcic do czytania innych. Mamy nadzieję, że rekord został pobity a Ci , którzy w tym roku podeszli do akcji niechętnie za rok sami będą zachecali do czytania.  Iwona Błauciak

SPOTKANIE Z PISARKĄ

8 czerwca 2018

8.06 uczniowie klasy I wzieli udział w spotkaniu z autorka książek dla dzieci i młodzieży panią Agnieszką Tyszką. Spotkanie przygotowała Biblioteka Euregiokom. Pisarka zaprezentowała swoje książki, opowiedziała o tym jak powstają i skąd bierze na nie pomysły. Uczniowie zadawali wiele pytań , na które Pani Tyszka z wielką chęcią odpowiadała. Na zakończenie spotkania każdy mógł kupić książkę bohaterki spotkania i otrzymać  Jej autograf. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Uczniowie zadowoleni wracali do szkoły, gdzie z dumą prezentowali autografy koleżankom i kolegom z innych klas oraz Nauczycielom. Mamy nadzieje na kolejne  tak interesujące spotkania w bibliotece.   Iwona Błauciak

Cała Gmina czyta dzieciom

18 maja 2018

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy pierwszą edycję nowego przedsięwzięcia w naszej szkole. Cała Gmina czyta dzieciom , to akcja w ramach której , codziennie, przez cały tydzień zaproszeni Goście , będą czytali naszym uczniom  ciekawe książki. Mamy nadzieję , że w ten sposób zachęcimy młode pokolenie do sięgnięcia po książkę.
W poniedziałek 14 maja naszym gościem była Pani burmistrz Adriana Wojdak. Pani burmistrz czytała dzieciom z oddziału przedszkolnego fragment ksiązki pt. "Piastowskie orły"
Na fotorelację zapraszamy po południu.
Dziękujemy Pani burmistrz za poświęcenie swojego cennego czasu.
      We wtorek 15 maja gościliśmy Panią Joannę Winnicką dyrektora biblioteki gminnej. Pani dyrektor przeczytała pierwszoklasistom legendę " Wars i Sawa". Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tekstu Wandy Chotomskiej. Jeszcze raz dziękujemy Pani dyrektor.
       16 maja środa. Dzisiaj w naszym kąciku czytelniczym gościliśmy Panią Jolantę Seredyńską -wicedyrektor naszej szkoły, która uczniom klasy 7A przeczytała jedno z opowiadań znajdujących się w książce " Gorzka czekolada" . Uczniowie byli zachwyceni. Po spotkaniu przybiegli do biblioteki, chcąc wypożyczyć książkę i dowiedzieć się jak skończyła się przygoda bohaterki. Dziękujemy Pani dyrektor.
       W czwartek  17.05. naszym gościem był o. Daniel Książek, zaprosił klasy drugie gimnazjum w przerażającą podróż  czasów II wojny światowej. Uczniowie wysłuchali fragmentów " Medalionów" Z. Nałkowskiej. Mamy nadzieję, że teraz zdanie " Ludzie ludziom zgotowali ten los" stanie im się choć trochę bliższe. Dziękujemy Ojcze Danielu za przejmuącą lekcję historii.
        W piątek 18.05 mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnej ciekawej lekcji historii. Pan Andrzej Świderski dyrektor EuRegioKom w Pieńsku czytał uczniom klas trzecich gimnazjum fragmenty powieści H. Sienkiewicza "Pan Wołodyjowski", ubarwiając je opowiadaniem o losach Pana Michała . Nasz Gość wystąpił w stroju pułkownika dragonów XVII wieku. Bardzo dziękujemy Panie dyrektorze.
         Zakończyliśmy pierwszą edycję przedsięwzięcia Cała Gmina czyta dzieciom , wpisując się tym samym w działania naszej szkoły na 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny. Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy
          Na kolejną edycję zapraszamy w pażdzierniku.

Iwona Błauciak
Przejdź do - Zerówka w bibliotece miejskiej

Zerówka w bibliotece miejskiej

8 maja 2018