Pięciolatki A `żabki` 2020/21

Kucharz

26 października 2020

Następny aktywny miesiąc pobytu w szkole. Grupa przedszkolna ŻABKI promuje zdrowy styl życia, samodzielnie zrobiła zdrową sałatkę z owoców, którą z apetytem zjadła.

Dzień Edukacji Narodowej był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Ten dzień mieliśmy spędzić w prawdziwym kinie/koronawirus -musieliśmy odwołać naszą wycieczkę/. Dzieciom było smutno, ale daliśmy radę - nasza sala zamieniła się w salę kinową. Oglądaliśmy film, nie zabrakło popkornu i fajnej atmosfery. Dnia 20 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej /koronawirus- nie mogliśmy iść na pocztę/, ale daliśmy radę. Dzięki uprzejmości Pani Naczelnik – mini Urząd Pocztowy był w naszej sali, prawdziwa skrzynka pocztowa i atrybut listonosza- torba na listy. ŻABKI zapoznały się z działalnością poczty, obejrzały prywatną kolekcję p. Marzeny - dawnych znaczków pocztowych. Uczyły się adresować kopertę a następnie wrzuciły je do skrzynki pocztowej. Nie zabrakło zajęć plastycznych, które uwielbiamy i zajęć ruchowych na dużej hali sportowej. W naszej szkole - przedszkolu jest super!

`Żabki` w akcji

12 października 2020

Miesiąc pobytu w naszej szkole za nami. Grupa przedszkolna ŻABKI spędziła ten czas bardzo aktywnie. Bawiliśmy się, uczyliśmy, braliśmy udział w imprezach okolicznościowych. Rozmawialiśmy o emocjach- przenieśliśmy kawałek lasu do sali i zrobiliśmy ścieżkę zmysłów-było miło...kuło ale daliśmy radę… Dzieci rzucały kostką, na której były narysowane emocje- następnie okazywały emocje, które wylosowały-było dużo śmiechu.

W naszej szkole promowane jest zdrowe odżywianie -ważnym tematem dla przedszkolaków była zdrowa i niezdrowa żywność . Przedszkolaki wycinały i naklejały na makiety produkty,które są zdrowe albo niezdrowe. Pani stomatolog przeprowadziła pogawędkę na temat higieny ząbków. Nie zabrakło prac plastycznych o tematyce jesiennej. Poznaliśmy różne zawody które wykonują nasi rodzice. Przywitaliśmy jesień i oczywiście spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu.

Data utworzenia:2020-09-08
Data publikacji:2020-09-08