Edukacja wczesnoszkolna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Klasy w Kleinwelka
Przejdź do - Dzień wiosny

Dzień wiosny

21 marca 2019

Galeria

 

21 marca klasa I i II przywitała Wiosnę wraz z pracownikami ECKiK. Na dużej sali przygotowano dla dzieci zajęcia plastyczne. Dzieci miały za zadanie przygotować i ozdobić postać Pani Wiosny. Za udział w warsztatach: „ Powitanie Wiosny” - otrzymały dyplom,  zestawy kredek i  przypinki.

Piękne prace będzie można obejrzeć na terenie centrum. Na dzieci czekał  również  pyszny poczęstunek  i ciepła herbatka. Po atrakcyjnych zajęciach wyruszyliśmy barwnym korowodem w kierunku Nysy  Łużyckiej – przeganiając zimę śpiewem i hałasem  grzechotek, gdzie utopiliśmy marzannę.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi i pracownikom ECKiK za współpracę i wspaniałe przygotowanie dla nas  obchodów I Dnia Wiosny.

Przejdź do - Interaktywne widowisko multimedialne "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

Interaktywne widowisko multimedialne "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

24 lutego 2019

22 lutego klasa I i II udała się do Domu Kultury w Zgorzelcu, by tam obejrzeć widowisko przygotowane przez TeatrShow  "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". 

Uczniowie zobaczyli fragmenty animowanego filmu o doktorze, dowiedzieli się, jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, wzięli udział w zadaniach aktorskich, mieli okazję przekonać się, jak pracować z kamerą i mikrofonem. Ponadto uczniowie korzystali z numeru 112, sprawdzali, jak można dotrzeć do Afryki, nawiązali kontakt z nieznanym zwierzęciem. 

Sceny nakręcone z udziałem uczniów zostaną wmontowane w przygody bohatera i drogą mailową przesłane do nauczycieli w ciągu 5 tygodni. 

Widowisko bardzo się podobało, przybliżyło dzieciom kilka bardzo ważnych wartości tego świata. 

 

Przejdź do - Tydzień walentynkowy

Tydzień walentynkowy

24 lutego 2019

Przez cały tydzień klasa 2 a angażowała się w zadania zorganizowane przez samorząd uczniowski w ramach tygodznia walentynkowego. Wspólnie tworzyliśmy prace plastyczne; Aniołka walentynkowego, Serduszko koleżeńskie, Kartkę walentynkową. Dzieci przygotowywały także kartki walentynkowe, które wrzucały do specjalnej skrzynki. Wybraliśmy najbardziej sympatycznych i koleżeńskich w klasie 2a, a byli to Adam i Martynka. 

 

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

24 lutego 2019

23 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I i II zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Następnie dzieci wręczyły dziadkom przygotowane własnoręczie upominki. Na zakończenie imprezy sasiedliśmy wspólnie do kawy i ciasta.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-25
Data publikacji:2017-10-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:9095