Pięciolatki B `rybki` 2020/21

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Rybki w magicznej rzeczywistości...

Rybki w magicznej rzeczywistości...

28 stycznia 2021

Jest,jest, jest :-))) Mają i Rybeczki !! Tablica interaktywna uruchomiona:-)) Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby się pojawiła i, co ważne, aby zadziałała :-)) ! Rybeczki sprawdziły – działa na pewno !! Huuurrrrrra :-))). 

Przejdź do - Rękodzieło artystyczne Rybek

Rękodzieło artystyczne Rybek

23 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli.
W  przedszkolach to również wyjątkowy okres, okres intensywnych przygotowań do świąt, w trakcie którego przekazywana jest wiedza dzieciom na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia
.
Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają, bliskie i serdeczne relacje.
Podczas zajęć dzieci dekorowały pierniczki z masy solnej. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną. Przedszkolaki na początku, śpiewając piosenkę o piernikach, bacznie obserwowały jak robi się masę.
Kiedy dzieci otrzymały już gotowy produkt, z zapałem wzięły się do pracy. Każde z nich z zaangażowaniem ozdobiło pierniczki.


Przejdź do - Ważne są dni, których jeszcze nie znamy...

Ważne są dni, których jeszcze nie znamy...

11 grudnia 2020
Czas spędzony w przedszkolu ma coś z magii. Codziennie coś nowego. Pierwsze śniadanie bez ukochanej mamy, pierwszy obiad bez taty. Pierwsze koleżanki, pierwsi koledzy. Nie sposób narzekać na nudę. Niestety, bywają też dni, których nikt nie lubi- smutne. I taki właśnie dzień był dzisiaj w grupie rybek.
 
Można by rzec:
`Tyle dni pięknych za nami, Tyle chwil wspólnie spędzonych, Dzisiaj Cię Maju w szkole ze smutkiem żegnamy ...`
To by ostatni dzień z nami zawsze wesołej MajeczkiZaklepany.
Życzymy samych sukcesów oraz spełnienia marzeńWyluzowany.
 
Na pożegnanie zawitał również Dyrektor SP2 Marek Popko
 
Nie zapominajmy jednak o słowach wielkiego barda, Marka Grechuty: `ważne są dni, których jeszcze nie znamy...`
Bedziemy tęsknić Maju !!!
Przejdź do - Rybki nie próżnuja

Rybki nie próżnuja

24 listopada 2020

Kolejny tydzień w przedszkolu za nami, a co się wydarzyło w grupie RYBEK? Czytaj więcej...

 

 

Czytaj więcej o: Rybki nie próżnuja
Przejdź do - Co u Rybek?

Co u Rybek?

27 października 2020

Galeria

Dwa miesiące nauki poprzez zabawę już prawie za Rybkami. Działo się dużo .We wrześniu Rybki bawiły się świetnie podczas „Dnia Przedszkolaka”, wybrały się na spacer w okolice przedszkola w poszukiwaniu jesieni, zdobyły ciekawe wiadomości na temat Niemiec podczas obchodów „Europejskiego Dnia Języków Obcych”, wspólnie świętowały podczas „Dnia Chłopaka. Na początku października uczestniczyły w „VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków” pod hasłem Sprintem do Maratonu ,mający na celu popularyzowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Dwa dni po maratonie brały udział w obchodach 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Rybki włożyły dużo pracy w przygotowanie pięknego tortu dla papieża oraz zaśpiewały piosenkę. W połowie października nasze rybeczki odwiedziła Pani Kierownik Joanna Winnicka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pieńsku. Pani Joanna przeczytała dzieciom bajkę i pokazała wiele pięknie ilustrowanych książek. W taki sposób zachęcała Rybki do zapisania się do biblioteki, by tam wypożyczać książki i dzięki nim poznawać nowych bohaterów oraz ich przygody. Tuż po wizycie pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej,Rybki miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią kierownik ze Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej, która na spotkaniu pojawiła się wraz z dwoma podopiecznymi: psami - Shaggim i Mobim. Pieski okazały się bardzo sympatyczne i przyjacielskie. Bardzo ważne dla Rybek było uczestnictwo w ćwiczeniach ewakuacyjnych dla pracowników przedszkola oraz przedszkolaków. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji- szybkiej , zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Podczas jednych z zajęć dydaktycznych zapoznały się z pracą listonosza: obejrzały ciekawy film na temat sortowania paczek w sortowni oraz dzięki uprzejmości Pani Marzenki z grupy „Żabek” miały okazję z bliska obejrzeć prawdziwą torbę listonosza, przyjrzeć się skrzynce na listy oraz obejrzeć klaser ze znaczkami pocztowymi. Bardzo miłym wydarzeniem był konkurs na „Najpiękniejszą dekorację z dyni”, w którym Rybeczki chętnie wzięły udział otrzymując dyplomy za udział oraz małe, słodkie „co nieco”:-)

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-08
Data publikacji:2020-09-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Przekop
Liczba odwiedzin:1169