Jesteś tutaj: Start / Dla rodziców / Logopeda

Zabawy logopedyczne w lutym

16 marca 2021

W miesiącu lutym 2021 roku odbyły się następujące zajęcia na terapii logopedycznej:

- Wyprawa do ZOO

- Sakiewka skarbów Piratów

- Walentynkowe zabawy i ćwiczenia logopedycznej

- Pyszna zupa jarzynowa

Ćwiczyliśmy mięśnie poprzeczne i podłużne języka, kształtowaliśmy prawidłowy tor oddechowy. Usprawnialiśmy aparat artykulacyjny poprzez rożnego rodzaju zabawy logopedyczne z zakresu „gimnastyki buzi i języka”. Gimnastyka narządów artykulacyjnych ma na celu wypracowanie odpowiednich ruchów języka, warg, podniebienia miękkiego, policzków i żuchwy. Naszej terapii logopedycznej towarzyszą też ćwiczenia kształtujące prawidłowy tor oddechowy oraz ćwiczenia głosowe. Warunkiem wytwarzania prawidłowej mowy jest współpraca układów: oddechowego, fonacyjnego i artykulacyjnego. Te wszystkie zawiłości logopedyczne sprowadzają się u nas na zajęciach do świetnej zabawy.

Terapeuta Logopedii

Sylwia Wieleba

Zajęcia logopedyczne

2 lutego 2021

Zabawy logopedyczne rozwijające słownictwo

i umiejętności językowe.

W poniedziałek 21.01.2021 dzieci zakwalifikowane na terapię logopedyczną z grup „0” uczestniczyły w zajęciach pt. „Przygody bosej osy”. Podczas zajęć dzieci wykonywały ćwiczenia oddechowe: przenosiły za pomocą słomki mniejsze zwierzaczki lub owoce na motyla, biedronkę lub sowę – ćwiczenia z zakresu zasysania wzmacniające mięsień okrężny ust. Dzieci wysłuchały wierszyka pt. „Bosa osa” Doroty Gellner. Wysłuchały opowieści o bosej osie uczestnicząc w zabawie ruchowej z elementami ćwiczeń buzi i języka. Wykonały karty pracy:

- Pokolorowanie osy w żółto – czarne paski

- Opowiedzenie o podróży w poszukiwaniu butów w paski

- Znalezienie ukrytej osy na obrazku.

Dzieci podczas zajęć naśladowały bzyczenie osy, uważnie wysłuchały wierszyka, potrafiły odpowiedzieć na pytania do wysłuchanego tekstu, doskonaliły koordynację wzrokowo – ruchową i sprawność grafomotoryczną.

Dziękuję rodzicom za piękne przebrania dzieci.

Co tydzień każde dziecko zakwalifikowane na zajęcia terapii logopedycznej bierze udział w ciekawych zajęciach logopedycznych, usprawniających mięśnie artykulacyjne, doskonalących wymowę zaburzonych głosek.

Terapeuta Logopedii

Sylwia Wieleba