Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - „Dzień Strażaka” w oddziałach przedszkolnych  SP2

„Dzień Strażaka” w oddziałach przedszkolnych SP2

8 maja 2021

Galeria


W SP2 jedno wydarzenie za drugim. Dzieciaki jeszcze wspominają interaktywne spotkanie z bajką, a tu na sygnale wjeżdża na teren naszej wspaniałej szkoły, czerwony wóz strażacki z dzielnymi Bohaterami OSP w Pieńsku na pokładzie. Jednostka ta działa na terenie miasta już od kilkudziesięciu lat. Ich głównym celem jest oczywiście ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz niesienie pomocy potrzebującym. O każdej porze dnia i nocy są gotowi pomóc. Jednak postanowili zrobić sobie malutką przerwę i zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie z okazji „Dnia Strażaka”. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie u wszystkich. Nasi Bohaterzy opowiedzieli nam o swojej pracy, o trudnych akcjach, na które zostają wzywani. Ogromne zaciekawienie wzbudziła sama prezentacja sprzętu strażackiego,ale furorę zrobiło zaproszenie do wozu „Stolarczyk”. Każdy miał także okazję użyć węża strażackiego oraz przymierzyć strażacki hełm. Uśmiech i zadowolenie nie znikało z twarzy naszych najmłodszych.

W ramach ogromnego podziękowania za niesamowicie ciekawą wizytę,ale przede wszystkim za trud jaki wkładają, aby ratować życie nasze i innych, dzieci wręczyły strażakom odrobinę słodkości oraz piękną laurkę. Z całego serca DZIĘKUJEMY.

Ogromna radość,zainteresowanie,podziękowanie- wszystko to na zdjęciach w galerii. - ZAPRASZAMY.

 

Przejdź do - Interaktywne spotkanie z bajką. „Alicja w Krainie Czarów- online”

Interaktywne spotkanie z bajką. „Alicja w Krainie Czarów- online”

7 maja 2021

Galeria

5 maja do naszej szkoły przyjechał długo wyczekiwany „Katolicki Teatr Dla Dzieci”, który w formie interaktywnej przedstawił spektakl pt: "Alicja w Krainie Czarów". Zgodnie z panującymi zasadami aktorzy pojawili się u nas, dzięki połączeniu online. „Alicja online” uczy, bawi, śmieszy, łącząc świat filmu ze światem teatru, który wprowadził dzieci w świat magii i niespodzianek. Przy zasłoniętych oknach na sali oraz założonych okularach 3D, wprowadzono naszych najmłodszych w klimat kinowo - teatralny, przepełniony magią i tajemnicą. W spektaklu wzięła udział grupa aktorów, artystów cyrkowych, akrobatów, którzy wzbogacili przedstawienie takimi efektami jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie, bańki mydlane oraz ledowe show. Na pożegnanie, każdy przedszkolak oprócz wspaniałych wrażeń i pozytywnych emocji od aktora wcielającego się w postać tajemniczego kota otrzymał na pamiątkę okulary 3D, a także książeczkę z labiryntami. Miejmy nadzieję, że następnym razem takie wspaniałe show nasi najmłodsi będą mogli obejrzeć na żywo.

Przejdź do - Zdjęcia

Zdjęcia

7 maja 2021

Miło nam poinformować, że w dniu 11.05.21 w klasach 1-3 odbędzie się sesja zdjęciowa. Wykonywane będą zdjęcia klasowe, ale istnieje możliwość zrobienia fotografii w mniejszym gronie lub indywidualnie.

Przejdź do - Pożegnanie

Pożegnanie

7 maja 2021

"Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.

Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez

i są takie osoby, na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień"

Ze smutkiem żegnamy naszego kolegę, wieloletniego nauczyciela, z którym mieliśmy przyjemność pracować i który pozostawił po sobie niezatarty ślad w naszych sercach.

Rodzinie i bliskim składamy nasze szczere kondolencje

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły

Przejdź do - Majówka 2021

Majówka 2021

1 maja 2021

Galeria

 „Mali Patrioci”

 

„...Spisano prawa i zasady.
Obowiązki ustalono,
a tym samym w naszym kraju,
ład w narodzie wprowadzono.
Praw i zasad zbiór spisany-
Konstytucją nazywany”

 

„Dzień majowy”.

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791r. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

się bardzo uroczyście w galowych strojach ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Wszyscy przeżyliśmy lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która mamy nadzieję będzie wzrastała w naszych „Małych Patriotach”. `Czytaj więcej...`

Czytaj więcej o: Majówka 2021

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:36788