BIBLIOTEKA ZACHĘCA DO SPĘDZENIA CZASU Z KSIĄŻKĄ

1 lutego 2021

ZNACIE  MIKOŁAJKA PRZED WAMI JEGO DZIEWCZĘCA WERSJA

Anne Goscinny – w dzieciństwie spędzała czas z „Mikołajkiem” i innymi chłopięcymi postaciami, ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji! Po wielu latach sama napisała serię książkę tak jak jej tato. Poświęciła ją dziewczynce o imieniu Lukrecja. Wszyscy którzy pokochali Mikołaja z pewnością polubią również Lukrecję.

Cześć, jestem Lulu!
             I tyle z dobrych wiadomości. Moje życie jest pełne katastrof. Marzyłam o psie, ale dostałam… żółwia. Nazwałam go Madonna. Nie mogłam doczekać się szkolnej wycieczki, dopóki moja mama nie zgłosiła się na opiekunkę (na ochotnika!) A gdy zrobiłam imprezę, to wpadła na nią, uwaga… babcia. Dobrze, że chociaż nauczyła nas grać w karty. I teraz wymiatamy w szkole z Aliną, Karoliną i Pauliną. Choć przyznam szczerze – gdy po szkolnym korytarzu przechodzi pewien chłopak ze starszej klasy, to nie mogę się skupić..

Zapraszam Was do lektury tej zabawnej książki.

Bibliotekarka

Data utworzenia:2021-02-01