Edukacja wczesnoszkolna

Mikołajkowy tydzień.

11 grudnia 2018

Od poniedziałku 03.12. do czwartku 06.12 obchodziliśmy w naszej szkole "Mikołajkowy Tydzień". W tych dniach wykonywaliśmy specjalne zadania.

Zadanie na poniedziałek 03.12: było to wykonanie portretu Świętego Mikołaja.

Zadanie na wtorek 04.12: stworzenie klasowego listu do Świętego Mikołaja.

Zadanie na środę 05.12: każda klasa prezentuje sobowtóra Świętego Mikołaja.

Zadanie na czwartek 06.12: przebranie mikołajkowe całej klasy, koncert mikołajkowy.

Dziękuję kochani uczniowie za wasze zaangażowanie.

Andrzejki.

11 grudnia 2018

W piątek 30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie z klasy I i II oraz przedszkolaki. Jak na andrzejki przystało tego dnia nie zabrakło wróżb, zabaw i konkursów. Uczniowie w towarzystwie wychowawczyń chętnie odkrywali swoją przyszłość – były serca z imionami przyszłej sympatii, dzieci losował zawody, jakie będą wykonywać w przyszłości, losy, co ich za jakiś czas czeka.  Wszystkie wróżby okazały się bardzo ciekawe, a dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Następnie wszyscy  bawili się przy dźwiękach muzyki. W przerwach na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Zabawa andrzejkowa była udana i na długo zostanie w naszej pamięci.

Przejdź do - 15.11. Próbny alarm przeciwpożarowy.

15.11. Próbny alarm przeciwpożarowy.

11 grudnia 2018

Dzisiaj na drugiej godzinie lekcyjnej o godzinie 9:05 w szkole wybuchł alarm!!! Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły sprawnie opuścili budynek i zgromadzili się na placu za halą sportową. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, a próbna ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Mamy nadzieje, że nigdy nie będziemy musieli sprawdzać się w takiej sytuacji i że nasz pobyt w szkole będzie zawsze bezpieczny!

Dziękujemy serdecznie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu za pomoc i nadzór w czasie ewakuacji!!!

Przejdź do - V Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej (06.11.)

V Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej (06.11.)

11 grudnia 2018
We wtorek 06 listopada w Eroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się V Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowany przez naszą szkołę. Impreza miała na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poszczególne klasy przygotowały się do występów rzetelnie, wybierając niejednokrotnie bardzo trudny a zarazem piękny repertuar. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach- klasy młodsze- „0”-IV i klasy starsze VI-VIII i trzecie klasy gimnazjum. Miło jest nam poinformować, że klasa II zajęła I miejsce.
Brawo!!!
Przejdź do - Rodzinny Piknik Patriotyczny.

Rodzinny Piknik Patriotyczny.

11 grudnia 2018
09.11.18 nasza społeczność szkolna spotkała się na Rodzinnym Pikniku Patriotycznym organizowanym przez Euroregionalne Centrum Kultury w Pieńsku.
Tego dnia mieliśmy okazję zaprezentować piosenkę "Jak szło wojsko".
Dziękuję za obecność uczniom i wam, drodzy rodzice.

Data utworzenia:2017-10-25
Data publikacji:2017-10-25