Edukacja wczesnoszkolna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień wiosny

Dzień wiosny

21 marca 2019

Galeria

 

21 marca klasa I i II przywitała Wiosnę wraz z pracownikami ECKiK. Na dużej sali przygotowano dla dzieci zajęcia plastyczne. Dzieci miały za zadanie przygotować i ozdobić postać Pani Wiosny. Za udział w warsztatach: „ Powitanie Wiosny” - otrzymały dyplom,  zestawy kredek i  przypinki.

Piękne prace będzie można obejrzeć na terenie centrum. Na dzieci czekał  również  pyszny poczęstunek  i ciepła herbatka. Po atrakcyjnych zajęciach wyruszyliśmy barwnym korowodem w kierunku Nysy  Łużyckiej – przeganiając zimę śpiewem i hałasem  grzechotek, gdzie utopiliśmy marzannę.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi i pracownikom ECKiK za współpracę i wspaniałe przygotowanie dla nas  obchodów I Dnia Wiosny.

Przejdź do - Interaktywne widowisko multimedialne "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

Interaktywne widowisko multimedialne "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

24 lutego 2019

22 lutego klasa I i II udała się do Domu Kultury w Zgorzelcu, by tam obejrzeć widowisko przygotowane przez TeatrShow  "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". 

Uczniowie zobaczyli fragmenty animowanego filmu o doktorze, dowiedzieli się, jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, wzięli udział w zadaniach aktorskich, mieli okazję przekonać się, jak pracować z kamerą i mikrofonem. Ponadto uczniowie korzystali z numeru 112, sprawdzali, jak można dotrzeć do Afryki, nawiązali kontakt z nieznanym zwierzęciem. 

Sceny nakręcone z udziałem uczniów zostaną wmontowane w przygody bohatera i drogą mailową przesłane do nauczycieli w ciągu 5 tygodni. 

Widowisko bardzo się podobało, przybliżyło dzieciom kilka bardzo ważnych wartości tego świata. 

 

Przejdź do - Tydzień walentynkowy

Tydzień walentynkowy

24 lutego 2019

Przez cały tydzień klasa 2 a angażowała się w zadania zorganizowane przez samorząd uczniowski w ramach tygodznia walentynkowego. Wspólnie tworzyliśmy prace plastyczne; Aniołka walentynkowego, Serduszko koleżeńskie, Kartkę walentynkową. Dzieci przygotowywały także kartki walentynkowe, które wrzucały do specjalnej skrzynki. Wybraliśmy najbardziej sympatycznych i koleżeńskich w klasie 2a, a byli to Adam i Martynka. 

 

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

24 lutego 2019

23 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I i II zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Następnie dzieci wręczyły dziadkom przygotowane własnoręczie upominki. Na zakończenie imprezy sasiedliśmy wspólnie do kawy i ciasta.

Przejdź do - Bal Karnawałowy 2019

Bal Karnawałowy 2019

17 stycznia 2019

Galeria  

 

16 stycznia 2019 r. w ECKiK odbył się Bal Karnawałowy, w którym udział brały dzieci z oddziału 0, klasy 1, 2 i 4 - SP nr2 w Pieńsku. Bal rozpoczął się prezentacją strojów karnawałowych, oraz tańcem integracyjnym " Swing w uliczce". Następnie dzieci odbyły "muzyczną podróż po świecie"- bawiąc się przy brazylijskiej Sambie, francuskiej piosence " La Bastringlo",  włoskiej " Macarenie", hiszpańskiej - " Asereie".  Zamieniając sie w czarodziejów - wzięły udział w kolejnych konkurencjach i otrzymały za nie " Dyplom Ukończenia Szkoły Magii".  Spotkało ich jeszcze wiele tanecznych niespodzianek, oraz zabawnych konkurencji. Jednak najciekawszą niespodzianką jaka wydarzyła się na Karnawale było przybycie "Wielkiego Magika" - iluzjonisty o niespotykanych umiejetnościach. Oczarował on wszystkich znikajacymi przedmiotami, smoczymi ogniami, sprawił że źródlana woda dała moc naszej Pani Dyrektor, która to dźwignęła potężny głaz ku zaskoczeniu naszych  najmłodszych. Po tak wielkich emocjach i wyczerpującej zabawie dzieci mogły odpocząć i posilić się kosztując smakołyków przygotowanych przez rodziców. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-25
Data publikacji:2017-10-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:3129