Edukacja wczesnoszkolna

Bal Karnawałowy 2019

17 stycznia 2019

16 stycznia 2019 r. w ECKiK odbył się Bal Karnawałowy, w którym udział brały dzieci z oddziału 0, klasy 1, 2 i 4 - SP nr2 w Pieńsku. Bal rozpoczął się prezentacją strojów karnawałowych, oraz tańcem integracyjnym " Swing w uliczce". Następnie dzieci odbyły "muzyczną podróż po świecie"- bawiąc się przy brazylijskiej Sambie, francuskiej piosence " La Bastringlo",  włoskiej " Macarenie", hiszpańskiej - " Asereie".  Zamieniając sie w czarodziejów - wzięły udział w kolejnych konkurencjach i otrzymały za nie " Dyplom Ukończenia Szkoły Magii".  Spotkało ich jeszcze wiele tanecznych niespodzianek, oraz zabawnych konkurencji. Jednak najciekawszą niespodzianką jaka wydarzyła się na Karnawale było przybycie "Wielkiego Magika" - iluzjonisty o niespotykanych umiejetnościach. Oczarował on wszystkich znikajacymi przedmiotami, smoczymi ogniami, sprawił że źródlana woda dała moc naszej Pani Dyrektor, która to dźwignęła potężny głaz ku zaskoczeniu naszych  najmłodszych. Po tak wielkich emocjach i wyczerpującej zabawie dzieci mogły odpocząć i posilić się kosztując smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Mikołajkowy tydzień.

11 grudnia 2018

Od poniedziałku 03.12. do czwartku 06.12 obchodziliśmy w naszej szkole "Mikołajkowy Tydzień". W tych dniach wykonywaliśmy specjalne zadania.

Zadanie na poniedziałek 03.12: było to wykonanie portretu Świętego Mikołaja.

Zadanie na wtorek 04.12: stworzenie klasowego listu do Świętego Mikołaja.

Zadanie na środę 05.12: każda klasa prezentuje sobowtóra Świętego Mikołaja.

Zadanie na czwartek 06.12: przebranie mikołajkowe całej klasy, koncert mikołajkowy.

Dziękuję kochani uczniowie za wasze zaangażowanie.

Andrzejki.

11 grudnia 2018

W piątek 30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie z klasy I i II oraz przedszkolaki. Jak na andrzejki przystało tego dnia nie zabrakło wróżb, zabaw i konkursów. Uczniowie w towarzystwie wychowawczyń chętnie odkrywali swoją przyszłość – były serca z imionami przyszłej sympatii, dzieci losował zawody, jakie będą wykonywać w przyszłości, losy, co ich za jakiś czas czeka.  Wszystkie wróżby okazały się bardzo ciekawe, a dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Następnie wszyscy  bawili się przy dźwiękach muzyki. W przerwach na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Zabawa andrzejkowa była udana i na długo zostanie w naszej pamięci.

Przejdź do - 15.11. Próbny alarm przeciwpożarowy.

15.11. Próbny alarm przeciwpożarowy.

11 grudnia 2018

Dzisiaj na drugiej godzinie lekcyjnej o godzinie 9:05 w szkole wybuchł alarm!!! Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły sprawnie opuścili budynek i zgromadzili się na placu za halą sportową. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, a próbna ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Mamy nadzieje, że nigdy nie będziemy musieli sprawdzać się w takiej sytuacji i że nasz pobyt w szkole będzie zawsze bezpieczny!

Dziękujemy serdecznie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu za pomoc i nadzór w czasie ewakuacji!!!

Przejdź do - V Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej (06.11.)

V Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej (06.11.)

11 grudnia 2018
We wtorek 06 listopada w Eroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się V Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowany przez naszą szkołę. Impreza miała na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poszczególne klasy przygotowały się do występów rzetelnie, wybierając niejednokrotnie bardzo trudny a zarazem piękny repertuar. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach- klasy młodsze- „0”-IV i klasy starsze VI-VIII i trzecie klasy gimnazjum. Miło jest nam poinformować, że klasa II zajęła I miejsce.
Brawo!!!

Data utworzenia:2017-10-25