Oddział przedszkolny "Tropiciele"

Przejdź do - WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

19 kwietnia 2018

Tropiciele odwiedzili bibliotekę miejską w Pieńsku. Dzieci wysłuchały ciekawych opowiadań o książkach, wysłuchały krótkiej bajeczki, obejrzały interesujące egzemplarze baśni i albumów dla dzieci. Mamy nadzieję, że niektórzy uczniowie zaprzyjaźnią się z książkami na zawsze.

Przejdź do - 73. ROCZNICA FORSOWANIA NYSY ŁUŻYCKIEJ

73. ROCZNICA FORSOWANIA NYSY ŁUŻYCKIEJ

19 kwietnia 2018

Nasze dzieci były najmłodszymi uczestnikami uroczystości z okazji 73. rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej. Przedszkolaki z należytą powagą odśpiewały hymn państwowy, z zainteresowaniem obserwowały obecnych żołnierzy, ale największe wrażenie zrobiła na nich salwa honorowa. W drodze powrotnej do szkoły, dzieci rozdawały mieszkańcom Pieńska chorągiewki. Tropiciele rosną na wspaniałych patriotów!

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

28 marca 2018

Przedszkolaki przez ostatni tydzień przygotowywały się do Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne, nauczyły się wesołej piosenki o zajączku i kurce oraz wykonały kilka ciekawych prac plastycznych. Przygotowania do świąt były dobrą okazją do dokonalenia umiejętności dzielenia wyrazów związanych z Wielkanocą na sylaby i głoski oraz przeprowadzenia doświadczeń z jajkiem. Uwieńczeniem przygotowań do Świąt były uroczysty apel, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały wielkanocną piosenkę, a na koniec kurka Gabrysia i zajączek Kuba złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2018

Dzieci z zerówki wspaniale spędziły Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki śpiewając radośnie piosenki przeszły ulicami Pieńska i obdarowywały przechodniów wiosennymi kwiatami z życzeniami pięknej wiosny. Uczniowie dołączyli do wiosennego pochodu organizowanego przez przyjaciół z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pieńsku i przeszli do parku, w którym wszystkie grupy zaprezentowały wiosenne piosenki. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły Panią Burmistrz - Adrianę Wojdak i zaprezentowały wiosenny wierszyk. Pani Burmistrz podarowała naszym milusińskim torbę z cukierkami. To był radosny Pierwszy Dzień Wiosny, ale to nie koniec witania nowej pory roku! Dzieci z zerówki przejdą jutro ulicami Pieńska z Marzanną, którą później wrzucą do rzeki. Brawo przedszkolaki!!!

Przejdź do - DZIECI Z ZERÓWKI GOTOWE NA PRZYWITANIE WIOSNY!!

DZIECI Z ZERÓWKI GOTOWE NA PRZYWITANIE WIOSNY!!

19 marca 2018

Przedszkolaki już w minionym tygodniu zaczęły przygotowania do powitania kalendarzowej wiosny. Znają wiosenne kwiatki, dobrze wiedzą, co oznacza powiedzenie "w marcu jak w garncu"i jak w związku z tym dbać o zdrowie. Ten, kto mijał naszą salę, mógł usłyszeć, jak pięknie dzieci śpiewają wiosenne piosenki. Ponadto, mamy już gotowe wiosenne grzechotki i fantastyczne Marzanny, które na razie wspaniale prezentują się na szkolnym korytarzu. Wiosno! Jesteśmy gotowi na Twoje przyjście! Zapraszamy!

P.s. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dziadkom, którzy pomogli dzieciom wykonać Marzanny. Wszystkie są piękne!

Data utworzenia:2017-10-25
Data publikacji:2017-10-25