Jesteś tutaj: Start / Oddział przedszkolny

Oddział przedszkolny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

Artykuły

Przejdź do -  Zajęcia otwarte „Odwiedziny Pani Jesień”.

Zajęcia otwarte „Odwiedziny Pani Jesień”.

29 listopada 2023
Dnia 28 listopada 2023 r. w grupie „Sówek” odbyły się zajęcia otwarte „Odwiedziny Pani Jesień”.
 
Jesień powoli dobiega końca. Kolorowe liście opadły z drzew. Natura przygotowuje się do zimowego snu. Ten niezwykły czas pomiędzy latem a zimą od wieków inspiruje pisarzy, poetów i autorów piosenek. Dzieci z grupy „Sówek” postanowiły pożegnać tegoroczną jesień. Zaprosiły Rodziców i p. Dyrektor na zajęcia podsumowujące wiedzę dotyczącą zmian zachodzących w przyrodzie związanych z jesienią.
W sali dominowały kolory jesienne. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki o tej pięknej porze roku. Rodzice chętnie brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały upominki od Pani Jesień. Wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczno-techniczną „Jeżyk”.
„Sówki” udowodniły, że jesień nie musi być smutna. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że było miło i kolorowo. Dziękujemy Rodzicom, pani Dyrektor za udział w zajęciach.
Przejdź do - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2023
Jak napisała Helena Bechlerowa: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!” 
I trudno z tym cytatem się nie zgodzić. Nie wyobrażamy sobie bowiem życia bez tego pluszaka. Towarzyszy nam on od najmłodszych lat. Możemy się do niego przytulić, zabrać go w podróż, pobawić się z nim, wypłakać do niego, gdy jest nam źle i nikt nas nie rozumie. Miś jest najpopularniejszą zabawką, w dodatku jest bardzo ważny dla rozwoju emocjonalnego dziecka i z tego powodu został uhonorowany nawet swoim świętem.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada 
i świętujemy go od 2002 roku, na pamiątkę setnej rocznicy powstania tej przytulanki.
W naszym oddziale przedszkolnym grupa Jeżyków  i Sówek  uczciła to święto śpiewem i różnymi zabawami przez aż dwa dni. 
Z tej okazji już w czwartek wybraliśmy się do Biblioteki miejskiej w Pieńsku, gdzie miło spędziliśmy czas wykonując zadania, bawiąc się oraz śpiewając piosenki.
Natomiast w szkole, w piątek, z tej okazji, dzieci wykonały prace plastyczne rysowały, malowały, wyklejały swojego ulubionego pluszowego misia, obejrzały filmik o historii powstania pluszowego misia.
Nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych przy misiowych piosenkach „Dwa misie”, „Niedźwiadek” i „Jadą misie” , dyplomów, medali oraz słodkich niespodzianek.
Te dwa dni przebiegły w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.
Przejdź do -  „Szkoła do Hymnu”

„Szkoła do Hymnu”

11 listopada 2023
„Barwy Ojczyste”
Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce♥️ czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.
Czesław Janczarski
10 listopada 2023 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi.
Dzieci słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym. Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Dokładnie o godz. 11:11 na hali sportowo-rekreacyjnej zabrzmiały słowa - „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”.
Po zajęciach w przedszkolu Sówki i Jeżyki przemaszerowały ulicami miasta na Plac Wolności i zapaliły symboliczne znicze pod pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny. To było niezwykłe przeżycie.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Przejdź do - Zapraszamy

Zapraszamy

22 października 2023

Przejdź do - Sówki i kanapki

Sówki i kanapki

17 października 2023
 
„Kromka chleba, pół bułeczki,
będą pyszne kanapeczki!
Świeże masło i pachnące -
wyląduje dziś na kromce!”
17 października 2023r. grupa przedszkolna ”Sówki” w ramach promocji zdrowego odżywiana, samodzielnie przygotowała pyszne kanapki. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, umyli ręce - po czym wszyscy ochoczo zabrali się do pracy.
Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale również pięknie ozdobione. Okazało się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie, nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Przedszkolaki przy robieniu kanapek kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe, dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków oraz rozwijały kreatywność i wyobraźnięŚmiech

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-10-03
Data publikacji:2021-10-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Przekop
Liczba odwiedzin:2903