Jesteś tutaj: Start / Oddział przedszkolny

Przejdź do - Dzień Otwartych Drzwi w przedszkolu

Dzień Otwartych Drzwi w przedszkolu

21 lutego 2024

Dnia 21.02 2024r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Miał on na celu zminimalizowanie dziecięcego strachu przed tym co nowe i nieznane. Dzieci poznały nauczycieli, zwiedziły sale przedszkolne. Nie zabrakło również atrakcji, którymi były zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, zajęcia logopedyczne, zajęcia z języka angielskieg, zabawy z tablicą interaktywną, zajecia plastyczne, zabawy z chustą animacyjną oraz pokaz taneczny. Każdy uczestnik wziął także udział w loterii fantowej. Rodzice mogli zapoznanć się z ofertą przedszkola, porozmawiać z dyrekcją oraz kadrą pedagogiczną. Uśmiechy na twarzach gości świadczyły o dobrej zabawie. Dziękujemy za obecnośćŚmiech.

Walentynki w przedszkolu

14 lutego 2024
Dzisiaj mamy walentynki miejcie więc wesołe minki. Uśmiech niech nie znika z twarzy, i niech każdy sobie marzy, byśmy się kochali wkoło. Wtedy będzie nam wesoło.
Wedle tradycji, 14 lutego 2024r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynki”. Atmosferę tego dnia tworzył również odpowiedni wystrój , dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc. Z tej okazji zapoznaliśmy się z tradycją tego święta, wykonaliśmy prace plastyczne oraz bawiliśmy się w walentykowe memory, układanki oraz kodowanie. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki, lecz tym co naprawdę się liczy jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Jeżyki zaprosiły Sówki do siebie aby ze wzajemnością złożyć sobie walentynkowe życzenia, wspólnie zaśpiewać piosenkę o przyjaźni oraz odpakować pocztę walentynkową. Tego dnia nie zabrakło wzajemnej miłości i pozytywnych emocjiŚmiech.
Przejdź do - Dzien Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych.

Dzien Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych.

9 lutego 2024

„Witam Państwa bardzo serdecznie! Mam przyjemność przedstawić dwie szczególne drużyny: drużynę Babć i drużynę Dziadków!” - tymi słowami powitana została publiczność przez prowadzącego podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole. Widownia tego dnia była wyjątkowa, gdyż jej znakomitą część stanowiły ukochane babcie i drodzy dziadkowie. Same przedszkolaki natomiast nie próżnowaly. Wcieli się w role seniorów, którzy w dwóch drużynach walczyli o zwycięstwo w znanym rodzinnym programie rozrywkowym pt. „Familiada”. Pełen humoru show był przerywany równie zabawnym bloczkiem reklam przeznaczonym tylko dla seniorów oczywiście z udziałem ucharakteryzowanych przedszkolaków. Program zakończył się zwycięstwem 3:2 dla babć. Główna wygrana została przyznana obecnym babciom i dziadkom, a był nią taneczny popis w wykonaniu wnucząt. Następnie wręczone zostały swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Na koniec babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na wspólną pogawędkę oraz pamiątkowe zdjęcia.

Przejdź do - Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

30 stycznia 2024

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości - tak też było u nas w dniu 30 stycznia 2024 r. Tego dnia już od rana w o/przedszkolnych pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W sali przedszkolnej można było spotkać - wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Niespodzianką dla naszych najmłodszych był DJ-Pan Arek, który za wszelką cenę starał się, żeby muzyka porwała wszystkich do tańca, przy dźwiękach najlepszych przebojów muzycznych. Przygotował dla nich szereg muzycznych konkurencji, układów tanecznych i zabaw integracyjnych. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na soczek, słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcie, zrobione przez profesjonalnego fotografa.
Na zakończenie balu, każde dziecko otrzymało prezent - niespodziankę. Wspólna zabawa dostarczyła wielu radosnych wrażeń. Dzień ten zapisał się w pamięci przedszkolaków jako miłe wspomnienie.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i słodkiego poczęstunku.

Data utworzenia:2021-10-03
Data publikacji:2021-10-03