Odział zero A

SZKOLNE ANDRZEJKI 2019

1 grudnia 2019

29 listopada odbyła się szkolna impreza Andrzejkowa. We wspólnej zabawie brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Przebrane za wróżki, czarodziejów, kotki i inne postaci ze świata baśni i bajek wzięły udział w radosnej zabawie poznając przy tym świat dawnych wierzeń i staropolskich obyczajów ludowych obchodzonych w Wigilię Św. Andrzeja.

Dzieci przywitały się tańcem integracyjnym do piosenki biesiadnej: „ Miała baba koguta”. Kolorowe kluczyki które wylosowały dla swojej grupy były dla nich „ wskazówkami ” i miały charakter wychowawczy. Mówiły o tym aby dbać o swoje zdrowie, najbliższe otoczenie, o bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach.

Dla naszych najmłodszych przygotowane były stanowiska z wróżbami: Magiczne pudło z wróżbami. Kim zostanę w przyszłości ? – zabawa z butelką. Czy spełni się moje marzenie? – „Moneta w studni”. Serce z imionami – „ Moja przyszła sympatia”. Zabawa w maszerujące buciki. Dzieci brały również udział w ciekawej zabawie ludowej, wcielając się w rolę zwierzątek i wybierając po omacku kolegów i koleżanki. Dzieci dotknięte przez „kurkę” czy „kotka” – miały mieć powodzenie w nauce i same dobre oceny w szkole.

Podczas Andrzejek nie zabrakło również wesołych zabaw muzycznych i tanecznych, podczas których dzieci mogły rozładować swoje emocje, poczuć radość i przeżywać ją razem z innymi dziećmi. Zwieńczeniem całej imprezy był odpoczynek i refleksje na temat zabawy Andrzejkowej przy wspólnym „stole biesiadnym” zorganizowanym przez nauczycieli i rodziców w salach i klasach poszczególnych grup, zastawionych suto - przepysznymi smakołykami !

Z WIZYTĄ W GRUPIE "O b"

1 grudnia 2019

Dzieci z grupy "O a" odwiedziły swoich kolegów i koleżanki z grupy "O b". Pani Asia Zinek przygotowała przedmioty używane dawniej oraz te, których używamy obecnie. Dzieci mogły porównać je, zauważyć podobieństwa i różnice. Dużym zaskoczeniem dla zerówkowiczów była tara do prania lub żelazko na węgiel. Dziękujemy Pani Asi za gościnę. To była ciekawa i pouczająca lekcja historii!

WYCIECZKA DO TEATRU

27 listopada 2019

Dnia 18 listopada 2019 r. uczniowie klas pierwszej, drugiej, trzeciej i 2 oddziały zerówkowe pod opieką wychowawców, p.S.Jarosz, J.Zinek, U.Duchaczek, A.Pająk, K.Kędzierskiej  i opiekunów p. A.Buko i A.Panek , wybrali się na wycieczkę do Teatru w Lubaniu, aby obejrzeć spektakl muzyczny „W Krainie Króla Lwa”. Mimo tego, że wszystkie dzieci bardzo dobrze znały historię bohaterów nikt nie nudził się podczas oglądania spektaklu, który był niecodzienną adaptacją znanej bajki. Całe przedstawienia przepełnione były humorystycznymi dialogami, scenkami oraz tańcem  i wesołą muzyką, na którą bardzo żywo reagowali mali odbiorcy. Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony dzieci, wywołał wiele pozytywnych emocji i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

20 listopada 2019

Dnia 7 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji odwiedziła nas pani Małgorzata Gos - pracownik schroniska dla zwierząt w Dłużynie Górnej. Towarzyszył jej malutki kotek - Węgielek.

Pani Małgorzata opowiadała o mieszkańcach schroniska. Wyjaśniała także, jak w prawidłowy sposób opiekować się zwierzętami, które wielu z nas ma w swoich domach.

Zachęcała do adopcji zwierząt ze schroniska – taka decyzja musi być jednak bardzo odpowiedzialna i mogą ją podjąć tylko dorośli. Nie wszyscy mogą adoptować kota czy psa, ale każdy może pomóc zwierzętom. Można z rodzicami np. odwiedzać schronisko i wyprowadzać pieski na spacery.

Będąc uczniem szkoły podstawowej nie można zostać wolontariuszem w schronisku - trzeba być osoba pełnoletnią. Są jednak inne sposoby, żeby zatroszczyć się o zwierzęta mieszkające w schronisku. Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Psu na budę” organizowanej corocznie przez schronisko w Dłużynie Górnej. Przynieśli karmę i niezbędne akcesoria dla kotów i psów.

Dziękujemy uczniom, rodzicom, dyrekcji i pracownikom naszej placówki za włączenie się do tej akcji. Dzięki Wam mogliśmy na ręce pani Małgorzaty przekazać zebrane dary dla zwierząt przebywających w schronisku.

Jednocześnie mamy nadzieję, że pomaganie zwierzętom nie będzie w przypadku uczniów naszej szkoły jednorazową akcją, a będzie trwać cały rok.

Opiekun - D. Dominiczak

Data utworzenia:2019-09-19