Odział zero A

ZABAWY Z CYFRĄ "4"

22 października 2019

Dzieci z grupy O A znają już cyfrę 4. Przedszkolaki m.in.: układały tę cyfrę z klocków (ćwicząc przy tym umiejętność współpracy w grupie), próbowały pisać na tablicy interaktywnej, wyszukiwały czwórki wśród innych cyfr, a na koniec kolorowały ją i ozdabiały kropkami z plasteliny.

Przejdź do - APEL POD HASŁEM: "DZIECI DLA ŚW. JANA PAWŁA II"

APEL POD HASŁEM: "DZIECI DLA ŚW. JANA PAWŁA II"

21 października 2019

W piątek (18.10.2019) odbył się uroczysty apel pod hasłem: "Dzieci dla Św. Jana Pawła II". Dzieci z grupy O A zaprezentowały piosenkę o szacunku, który należy się każdemu człowiekowi. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami!

PRÓBNA EWAKUACJA

17 października 2019

W dniu 16.10.2019r. w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja na wypadek pożaru lub innych zagrożeń mogących wystąpić na terenie szkoły. W akcji brali udział uczniowie ze wszystkich oddziałów, od przedszkolaków do klasy ósmej pod opieką nauczycieli.

Cała społeczność szkolna miała okazję  przećwiczyć sprawne i uporządkowane opuszczenie budynku szkoły w razie sytuacji kryzysowej.
     Przeprowadzoną ewakuację nadzorowali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca, którzy wyrazili swoje zadowolenie z szybkiej i sprawnej akcji ewakuacyjnej.
      Po zakończonej akcji, uczniowie mięli okazje spotkać się ze specjalistą ds. ochrony przeciwpożarowej, od którego uzyskali kilka cennych uwag na temat zachowań podczas zagrożenia w szkole.

Z pewnością przeprowadzenie próbnej ewakuacji stanowi kolejny element sprawdzenia i doskonalenia szkolnych procedur na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa uczniów i wpłynie na jego systematyczną poprawę.

17 października 2019

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 10 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna.

Spotkaliśmy się tego dnia, aby podziękować wszystkim nauczycielom za ich trud, serce, wszelkie rady oraz nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Podziękowania zostały skierowane również do pracowników administracji i obsługi, bez których to szkoła by nie funkcjonowała.

W początkowej części apelu Aleksy Kowalczyk w pięknym stroju posłańca złożył na ręce Dyrektora pisemne życzenia i podziękowanie od wszystkich uczniów szkoły, aby wyrazić wdzięczność za uprawę tegoż ugoru, jakim są uczniowskie czerepyW części artystycznej uczniowie przedszkola, klasy 7B, 8A oraz zespół Nutki Song tańcem, śpiewem, recytacją i skeczem wyrazili swoją wdzięczność i słowa uznania dla pracy pedagogów.Apel uświetniony został przez występ Laury Chodor, która zagrała na flecie poprzecznym wspaniały koncert.

Po części artystycznej uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły piękne kwiaty. Natomiast Samorząd Uczniowski wyłonił i nagrodził zwycięzców konkursu „Najlepszy Nauczyciel 2019”. Oto wyniki: pierwsze miejsce zdobył Pan Piotr Wiśniewski, drugie miejsce ex aequo zdobyła Pani Ewa Ługowska oraz Urszula Duchaczek, trzecie miejsce przypadło Pani Marcie Przekop. Serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie Pan Dyrektor Marek Popko złożył życzenia pracownikom szkoły. Wyraził szczery podziw dla talentów artystycznych uczniów.

Do wyrazów uznania i szacunku złożonych pracownikom szkoły Rada Rodziców sprezentowała tort, a uczniowie dołączyli słodkie babeczki. Dziękujemy, było pyszne!

DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – ZABAWA, NAUKA I MOTYWACJA DO PRACY

W tym roku szkolnym 26.09.2019 w naszej szkole został przeprowadzony Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu podkreśliliśmy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie podczas kolorowej, specjalnie przygotowanej akademii.

Data utworzenia:2019-09-19
Data publikacji:2019-09-19