Projekt "Liczyć, Badać, Poznać Świat"

Autor: Joanna Kowalczyk

Przejdź do - Wycieczka do ZOO we Wrocławiu w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat - wsparcie szkół w Gminie Pieńsk"

22 kwietnia 2018

21 kwietnia dla przyrodniczych grup projektowych p. Dominiczak i p. Sikorskiej rozpoczął się bardzo wcześnie rano, bo już o godzinie 6.10 mieliśmy zbiórkę na stacji kolejowej w Pieńsku. Tym razem celem naszej wycieczki było ZOO we Wrocławiu. Zwiedzanie ZOO oznaczało dla nas poznawanie zachowań społecznych zwierząt, środowiska w którym żyją i bioróżnorodności świata. Przy okazji wzięliśmy udział w ZOO-queście.

Wizyta w ZOO była wspaniała. Pogoda i humory dopisały. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawiliśmy. O godzinie 20.30 wróciliśmy do Pieńska z bolącymi stopami, ale uśmiechnięci :)

Wycieczka w całości została sfinansowana ze środków projektu "Liczyć, badać, poznać świat - wsparcie szkół w Gminie Pieńsk".

Wycieczka do Jeleniej Góry

23 marca 2018

21 marca przyrodnicze grupy projektowe p. Sikorskiej i p. Dominiczak wybrały się do Jeleniej Góry na powitanie wiosny. Jak widać na zdjęciu - zamiast wiosny - witaliśmy zimę :) Wycieczka była bardzo udana - przeszliśmy żółtym szlakiem z Jeleniej Góry do schroniska "Perła Zachodu" , a potem pojechaliśmy do Cieplic do Muzeum Przyrodniczego. Tam uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych. Zwiedziliśmy także muzeum, gdzie bardzo ciekawe były wystawy interaktywne dotyczące fauny Polski i świata. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem - zmęczeni, ale zadowoleni.

Koszty całej wycieczki zostały pokryte z funduszy projektu "Liczyć, badać, poznać świat" - wsparcie szkół w gminie Pieńsk.

Przejdź do - Wycieczka do Wrocławia w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat"

Wycieczka do Wrocławia w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat"

20 lutego 2018

W sobotę odbyła się wycieczka do Wrocławia w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat". Wzięli w niej udział uczniowie z przyrodniczych grup projektowych p. J. Sikorskiej i p. D. Dominiczak. Wycieczka rozpoczęła się wcześnie rano, bo już o godz. 6.10. Pociągiem pojechaliśmy do stolicy Dolnego Śląska. Naszym zamiarem było zwiedzenie Muzeum Przyrodniczego i Geologicznego oraz wzięcie udziału w zajęciach warsztatowych pod nazwą "Zrób sobie amonita", a także obejrzenie rynku. Pani przewodniczka w Muzeum Przyrodniczym opowiadała o wielu interesujących zbiorach. Mogliśmy zobaczyć np. okazy największych i najmniejszych zwierząt oraz poznać ich zwyczaje i tryb życia.
W Muzeum Geologicznym poczuliśmy się jak prawdziwi studenci. Najpierw byliśmy w sali wykładowej i słuchaliśmy, jak
p. dr P. Raczyński opowiada o skamieniałościach i sposobach datowania znalezisk. Mieliśmy też okazję wykonać gipsowe odlewy skamieniałości pochodzących z różnych epok geologicznych. Na koniec zwiedzania muzeum niektórzy uczniowie "przepytali" Panią, która nas oprowadzała np. o życie dinozaurów :)
Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem rynku we Wrocławiu. Pełni wrażeń, z nowymi wiadomościami, do domu wróciliśmy dopiero o godz. 20.20.
W ramach projektu, podobnych wycieczek będzie jeszcze kilka :)

Jadwiga Sikorska

Grzegorz Przekop

Wycieczka do Wałbrzycha

20 grudnia 2017

W ramach projektu, w sobotę 16 grudnia, udaliśmy się na wycieczkę naukową do Wałbrzycha odwiedzić tamtejszy ExploraPark. Było to ciekawe wydarzenie. Zobaczyliśmy, jak ciekawe i przyjemne może być poznawanie i rozumienie matematyki.

Listy uczniów

15 listopada 2017

projekt Liczyć, Badać, Poznać Świat – wsparcie szkół w Gminie Pieńsk, dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Grupy projektowe:

Czytaj więcej o: Listy uczniów

Podmiot udostępniający informację:Szkoła Podstawowa nr 2 w Pieńsku
Data utworzenia:2017-11-03
Data publikacji:2017-11-03
Osoba sporządzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2017-11-03 12:08:38Joanna KowalczykUaktualniono do stanu na dzień 03.11.2017r.Projekt "Liczyć, Badać, Poznać Świat"