Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ojca Michała Tomaszka

Strona główna

BIP SP nr 2 w Pieńsku

Witamy na naszej stronie

UWAGA !!!

Rada rodziców informuje, że składka na komitet rodzicielski w roku 2022/23 wynosi 25 zł na rok na rodzinę. Pieniądze można wpłacać na konto 05 8382 0001 0000 9061 2000 0010 lub w sekretariacie. Darowizna mile widziana. Wszystkie środki zostaną przekazane na rzecz uczniów.

 

 

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

1a i 3a w kinie

21 marca 2023

Z okazji pierszego dnia wiosny 21 marca 2023r. uczniowie klasy Ia oraz IIIa wybrali się na pierwszą wiosenną wycieczkę. Tym razem były to przepyszne lody w Mcdonald oraz seans filmowy pt. „Jaskiniowiec” w kinie w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Uśmiech z twarzy nie znikał w tym dniu żadnemu uczniowi. Tym miłym akcentem pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnęŚmiech.

Czytaj więcej o: 1a i 3a w kinie
Powiększ zdjęcie

Powitanie Wiosny w klasach 1-3

21 marca 2023

Galeria

Wiosna to czas na który z utęsknieniem czekają wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli. Cieplejsze dni i budząca się do życia przyroda dodaje wszystkim sił i pozytywnej energii.Dlatego aby staropolskiej tradycji stało się zadość, 21 marca w I Dzień Wiosny uczniowie z klas 1-3 wymaszerowali barwnym korowodem na ulice naszego miasta aby wraz z przedszkolakami przywitać swoim wrzawem i śpiewem Wiosnę! Wzięły udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez Pana Sławka w Domu kultury. Malowały farbami wiosnę ! Zaprezentowały wiosenne tańce i piosenki i zajadały się pyszną watą cukrową przygotowaną przez Panie z Domu Kultury!

Od tej pory w naszej szkole i całym Pieńsku na dobre zagościła „Pani Wiosna”!

Czytaj więcej o: Powitanie Wiosny w klasach 1-3
Powiększ zdjęcie

IVa Hucie Szkła Łużyce w Pieńsku

21 marca 2023

Ciekawą lekcją życia okazały się klasowe wagary IVa w pierwszy dzień wiosny. Uczniowie odwiedzili Hutę Szkła Łużyce w Pieńsku, gdzie mieli okazję poznać proces powstawania i przeróbki wyrobów szklanych. Pobyt zakończył się warsztatami zdobienia szkła. To był bardzo miły wiosenny dzień.

Czytaj więcej o: IVa Hucie Szkła Łużyce w Pieńsku
Powiększ zdjęcie

1b na basenie.

20 marca 2023

Klasa 1b na swoich pierwszych zajeciach pływania na basenie w Osiecznicy. 17 marca dzieci przywitał Pan instruktor Jacek i szczegółowo objaśnił regulamin i zasady zachowania się- bezpieczeństwo najważniejsze! Pierwsza lekcja  odbyła się w formie ciekawych i wesołych zabaw w wodzie. Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejny wyjazd.

Czytaj więcej o: 1b na basenie.
Powiększ zdjęcie

Nadchodzi wiosna

17 marca 2023

Większość z nas z utęsknieniem oczekuje nadejścia wiosny. Za oknem przyroda powoli budzi się ze snu zimowego. Nie inaczej jest w naszej szkole. Na korytarzach widać, że nadchodzą utęsknione, cieplejsze i dłuższe dniŚmiech.

Czytaj więcej o: Nadchodzi wiosna