Szkoła Podstawowa nr 2 im. ojca Michała Tomaszka

Strona główna

Witamy na naszej stronie

 Dzieci oraz Rada Pedagogiczna SP 2 w Pieńsku zwracają się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz szkoły. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na budowę placu zabaw dla najmłodszych naszych uczniów.

 

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Wyniki konkursu MASTER TRANSLATOR 2018

22 kwietnia 2018

W poniedziałek, 16. kwietnia chętni uczniowie wzięli udział w konkursie MASTER TRANSLATOR 2018.

Ich zadaniem było przetłumaczyć tekst na temat zasad udziału i przebiegu telewizyjnego reality show. Uczniowie mieli przyznane 40 punktów, które zmiejszały się z każdym błednie przetłumaczonym wyrazem lub brakiem tłumaczenia, zaś niedokładne tłumaczenie kosztowało 0,5 punktu mniej na koncie.

Najlepiej poradził sobie, tym samym zdobywając 1 miejsce, Adam Bukiel (2a) z 39 punktami

2 miejsce Michał Drzewiecki (3a) i Szymon Kloc (2a) po 34p.

3 miejsce Szymon Bernard (3a) z 33p

Serdecznie gratuluję zwyciężcom i zapraszam do kolejnego konkursu z języka angielskiego, dyktanda i odbioru tekstu słuchanego, który odbędzie się w maju!

Marta Przekop

 

Czytaj więcej o: Wyniki konkursu MASTER TRANSLATOR 2018
Powiększ zdjęcie

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat - wsparcie szkół w Gminie Pieńsk"

22 kwietnia 2018

21 kwietnia dla przyrodniczych grup projektowych p. Dominiczak i p. Sikorskiej rozpoczął się bardzo wcześnie rano, bo już o godzinie 6.10 mieliśmy zbiórkę na stacji kolejowej w Pieńsku. Tym razem celem naszej wycieczki było ZOO we Wrocławiu. Zwiedzanie ZOO oznaczało dla nas poznawanie zachowań społecznych zwierząt, środowiska w którym żyją i bioróżnorodności świata. Przy okazji wzięliśmy udział w ZOO-queście.

Wizyta w ZOO była wspaniała. Pogoda i humory dopisały. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawiliśmy. O godzinie 20.30 wróciliśmy do Pieńska z bolącymi stopami, ale uśmiechnięci :)

Wycieczka w całości została sfinansowana ze środków projektu "Liczyć, badać, poznać świat - wsparcie szkół w Gminie Pieńsk".

Czytaj więcej o: Wycieczka do ZOO we Wrocławiu w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat - wsparcie szkół w Gminie Pieńsk"
Powiększ zdjęcie

Mistrzowie próbnych egzaminów z języka angielskego

18 kwietnia 2018

Od października 2017 do marca 2018 odbywały się próbne egzaminy z języka angielskiego.

Uczniowie w pocie czoła pokonywali swoje kolejne wyniki i coraz wyżej stawiali sobie poprzeczkę. Po każdym próbnym egzaminie nauczyciel prowadzący przeprowadzał z uczniami wnikliwą analizę, a poprawa odbywała się w zeszytach. Z miesiąca na miesiąc wynik stawał się coraz wyższy, a uczniowie pewniejsi siebie i swoich możliwości. Średnia wyniku z październikowego egzaminu próbnego na poziomie podstawowym wyniosła 51,95% zaś z marcowego 64,5%.

Najwyższe średnie wyników z sześciu egzaminów próbnych uzyskali:

1. Oliwia Wolna (3b) 92%

2. Weronika Borek (3a) 91,5%

3. Sergiusz Stasiak (3a) 91,16%

Gratulujemy i życzmy wysokich wyników na egzaminie!

Marta Przekop

Czytaj więcej o: Mistrzowie próbnych egzaminów z języka angielskego
Powiększ zdjęcie Powitanie%20Gościa

Spotkanie z poetą

18 kwietnia 2018

Galeria

We wtorek 17.04.2018 r. odwiedził nas poeta P. Krystian Krzysztof Jankiewicz . Spotkał sie z uczniami klas 7a i IIa . Gościa powitała P. dyrektor Jolanta Seredyńska.W czasie spotkania usłyszeliśmy piękne wiersze oraz fragment prozy. Jak powiedział nam pan Jankiewicz inspiracja w twórczości jest dla Niego życie, ludzie ,którzy Go otaczają i wydarzenia, które mają miejsce. Swojego natchnienia szuka w codzienności. 

Na zakonczenie spotkania Pan Krystian wpisał dedykację do tomu wierszy " Kwiat poezji...",  który znajduje się w naszej bibliotece i do kroniki szkolnej.

Czytaj więcej o: Spotkanie z poetą
Powiększ zdjęcie

Forsowanie Nysy Łużyckiej

17 kwietnia 2018

Galeria

 

Dzisiaj, tj. 17 kwietnia 2018 roku o godz. 11.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 73. rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej. Uroczystość odbyła się na Placu Wolności w Pieńsku. Uczniowie klasy II Gimnazjum, Klasy VII i I szkoły podstawowej byli obserwatorami tej patriotycznej uroczystości. Obecne były także poczty szkół i instytucji państwowych. Rozpoczęło się od przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk, pana Jana Magdy. Przypomniał on o waleczności Polaków i ich ofiarnym poświęceniu. Po przemówieniach złożono kwiaty pod pomnikiem ofiar wojennych. Pięknie prezentowała się orkiestra Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz Kompania Żołnierzy z Bolesławca. Naszych najmłodszych - oddział przedszkolny Tropicieli zafascynowały salwy honorowe. Uczniowie w ramach projektu ,,100 - lecie Niepodległej" przygotowali wcześniej prace na temat wydarzeń, które miały miejsce 16. i 17. 04. 1945 roku Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali chorągiewki, które na zakończenie rozdali mieszkańcom Pieńska.
Cała uroczystość była żywą lekcją historii.
 
S. Skoczylas

 

Czytaj więcej o: Forsowanie Nysy Łużyckiej