Artykuły

Przejdź do - Strefa lekkoatletek

Strefa lekkoatletek

24 maja 2018

Dobrą formę potwierdziły po raz kolejny lekkoatletki podczas Igrzysk LA Młodzieży Szkolnej strefy jeleniogórskiej, które odbyły się 24 maja 2018 w Zgorzelcu. Dziewczyny przywiozły komplet medali: złoto - Nina Rzeźniczak rzut oszczepem 41,05m, srebro- Nikola Kosmecka, Andżelika Kisielewicz, Izabela Bałec, Wiktoria Woźniak w sztafecie szwedzkiej 2:37,64, brąz- Wiktoria Woźniak 200 ppł 35,18 s. Na wyróżnienie również zasługują: Izabela Bałec- IV miejsce dal, Emilia Bettin, Nikola Kosmecka,
Aleksandra Bettin, Nina Rzeźniczak- IV miejsce 4x100, Natalia Kipiniak- VII miejsce dysk, Wiktoria Bździuch- VII miejsce kula oraz Julia Bałec dysk.

21 maja 2018

Siatkarki plażowe w składzie: Kinga Brzozowska, Nina Rzeźniczak, Oliwia Wolna i Joanna Kowalska zdobyły tytuł Mistrza Powiatu w rozgrywanych dziś zawodach na boiskach przy Domu Kultury w Zawidowie. Dziewczęta pokonały wszystkie zespoły wynikiem 2:0 (SP Zawidów, SP 2 Zgorzelec, SP 3 Bogatynia oraz SP Jerzmanki). Nasza drużyna będzie reprezentowała powiat zgorzelecki podczas finału strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się 5 czerwca 2018 r w Bolesławcu.

13 maja 2018

Duża, 22 osobowa ekipa chłopców uczestniczyła w   Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce.  Nasza drużyna walczyła 7 medali .Ambitna postawa całego zespołu dała nam  III miejsce w punktacji drużynowej. Złoty medal zdobył Dominik Jarosz w pchnięciu kulą z wynikiem 12,40m, III miejsce w tej samej konkurencji zajął Jakub Grzywacz z wynikiem 11,50m. Jakub Adamowicz był  drugi w biegu na 1000m - 2:57,00. Adrian Paździor zajął III miejsce w rzucie dyskiem - 36,70m. Szymon Kloc -III miejsce w skoku w dal - 5,35m. Sztafeta 4x100m w składzie: Jakub Adamowicz, Gracjan Bettin, Seweryn Ligeza i Szymon Kloc  -III miejsce  z czasem 0:48,00s. Sztafeta szwedzka w składzie: G.Bettin, S.Wilga, J.Górniak i J. Naskręcki -III miejsce z czasem 2, 23s, Seweryn Ligęza IV miejsce w skoku w dal -5,20m, Konrad Pająk - VIm w biegu na 1000m-3:10,23s, Damian Małecki-IX miejsce -3:17,00s, Franek Szupienko XII miejsce- 3:22,00, Oliwer Urbaniak- XIIIm - 3,24,23s, Jakub Górniak XIVm. z czasem 3:28,45s. Radek Filkos VIm w zrucie dyskiem -30,50m, Maks Bertram -VIIIm w rzucie dyskiem - 29,00m, Wiktor Sajda X m w biegu na 300m- 0,48s, J. Naskręcki X m w biegu na 100m- 12,90s, Jakub Bulanda VIIIm. w skoku wzwyż -135cm, Szymon Pokrzyk -Vm w rzucie oszczepem- 37,50m, Grzegorz Wróbel XIIm - 27,50m,  Jakub Niedźwiedzki -XI w rzucie dyskiem -25,00m, Patryk Jachura -XIII w biegu na 300m- 48s.

12 maja 2018

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon lekkoatleci. Podczas zawodów powiatowych w ramach Igrzysk LA Młodzieży Szkolnej dziewczęta zgarnęły 5 złotych medali i 2 brązowe. W klasyfikacji zespołowej zajęły wysokie trzecie miejsce. Na najwyższym podium stanęły: Nina Rzeźniczak- rzut oszczepem 42,10m, Izabela Bałec- skok w dal 4,74m, Wiktoria Woźniak- 200 ppł 34,72 s (rekord szkoły), Andżelika Kisielewicz- 100 m 13,98 s oraz sztafeta szwedzka w składzie Nikola Kosmecka, Andżelika Kisielewicz, Izabela
Bałec,Wiktoria Woźniak.  Brąz wywalczyły Natalia Kipiniak rzut dyskiem 30,10 m (rekord szkoły), sztafeta 4x100 Emilia Bettin, Nikola Kosmecka, Aleksandra Bettin, Nina Rzeźniczak. Punktowe miejsca zajęły również: Aleksandra Bettin 100m (IV miejsce), Emilia Bettin 100m (V miejsce), Wiktoria Bździuch- kula (V miejsce), Patrycja Markowska 600m (Vmiejsce), Julia Bałec dysk (VI miejsce), Martyna Marędziak 1000m (V miejsce) oraz Magdalena Adamczuk 600m, Patrycja Adamczuk 600m, Martyna Bohn 1000m,
Justyna Godyń kula, Wiktoria Jarosiewicz 300m, Joanna Kowalska 300m, Katarzyna Urbaniak dal.