Szkoła Podstawowa nr 2 im. ojca Michała Tomaszka

Sukcesy

Artykuły

Przejdź do - Sukces Niny Rzeżniczak w Powiatowym Konkursie Recytatorskim !!!

Sukces Niny Rzeżniczak w Powiatowym Konkursie Recytatorskim !!!

11 grudnia 2018

Dnia 11.12.2018 r. w Liceum im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół średnich i podstawowych. Duży sukces w tej artystycznej rywalizacji odniosła uczennica naszej szkoły - NINA RZEŻNICZAK ( kl. 3 b – gimnazjum ), która otrzymała wyróżnienie ( 4 miejsce ). W recytatorskich zmaganiach udział wzięło 35 uczniów i uczennic ze szkół Powiatu Zgorzeleckiego !

Przejdź do - Rafał Omelko odwiedzi naszą szkołę

Rafał Omelko odwiedzi naszą szkołę

11 grudnia 2018

W przyszłym tygodniu naszą szkołę odwiedzi wielokrotny medalista Mistrzostw Europy w LA- Rafał Omelko. Poprowadzi lekcję z klasa 1a oraz 2a `Lekcja z Mistrzem` w ramach programu `Sprawany Dolnoślązaczek`.

Przejdź do - Wielki sukces naszej szkoły SP 2

Wielki sukces naszej szkoły SP 2

10 października 2018

Takiego o to maila otrzymaliśmy od organizatorów akcji `Be Active Europejski Tydzień Sportu`, czyli Ministerstwa Sportu i Turystyki:

Mamy zaszczyt zakomunikować, że nasza szkoła w ogólnopolskiej imprezie okazała się najlepsza i zajęła pierwsze miejsce!!! Warto dodać, że do akcji zgłoszono ponad 1000 wydarzeń, więc tym bardziej cieszymy się z sukcesu. Dzięki temu otrzymamy fundusze na zakup sprzętu sportowego, który będzie służył nam wszystkim. Gratulacje dla naszej szkolnej społeczności!!! Jesteście Wielcy!!! Brawo!!!

 

Oficjalne wyniki dostępne są tutaj.

O naszej akcji, gdzie gościem była Patrycja Woźniak, można przeczytać tutaj.

 

 

Przejdź do - Zawody LA

Zawody LA

23 września 2018

Drużynowa Liga Lekkoatletyczna rozpoczęła cykl zawodów sportowych w roku szkolnym2018/2019. Zawody odbyły się 20 września 2018 r na stadionie miejskim w Zgorzelcu z udziałem szkół podstawowych powiatu zgorzeleckiego. Nie zawiedli nasi sportowcy, którzy zajęli miejsca na podium. Wysokie wyniki sportowe dają szansę awansu na zawody wojewódzkie.
Drużyna dziewcząt: Nina Rzeźniczak, Joanna Kowalska, Andżelika Kisielewicz, Wiktoria Bździuch, Izabela Magalas, Natalia Kipiniak, Justyna Godyń, Natalia Puzdrakiewicz, Marta Jarosz, Martyna Marędziak, Patrycja Adamczuk, Patrycja Markowska, Martyna Bohn.
Drużyna chłopców: Gracjan Bettin, Mateusz Bęczarski, Jakub Grzywacz, Jakub Bulanda, Jakub Górniak, Filip Kiełbowicz, Szymon Kloc, Miłosz Kmiecik, Jakub Naskręcki, Konrad Pająk, Szymon Pokrzyk, Franciszek Szupieńko, Dawid Tkaczyk, Szymon Urbaniak, Wiktor Sajda, Dawid Dziachan.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce - SP 5 Zgorzelec
II miejsce SP 2 Pieńsk
III miejsce SP Zawidów
IV miejsce SP 2 Zgorzelec ...
Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsce- SP 5 Zgorzelec
II miejsce- SP 2 Zgorzelec
III miejsce- SP Pieńsk
IV miejsce- SP Zawidów ...

Przejdź do -  Mamy Finalistów Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w kat. U 16

Mamy Finalistów Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w kat. U 16

11 września 2018
Nina Rzeźniczak i Jakub Grzywacz, uczniowie klasy sportowej 3b,  wystąpią w Mistrzostwach Polski Młodzików  w Lekkoatletyce. Zawody odbędą się w dniach 22-23.09 w Bełchatowie. W obecnym sezonie Nina jest liderką ogólnopolskich tabel w rzucie oszczepem z wynikiem 42,98m. Jakub jest w pierwszej dziesiątce w rzucie młotem- 39,12m i  w pchnięciu kulą - 12, 72. Podczas  mistrzostw makroregionu, ( woj. dolnośląskie i lubuskie) które są eliminacją  do MP bardzo dobrze zaprezentował się również Szymon Pokrzyk. W rzucie oszczepem zajął II miejsce z wynikiem 40,83. W skoku o tyczce wywalczył miejsce III - 170cm.  W biegu na 300m startowała Joanna Kowalska.

Wielkie gratulacje dla całej czwórki za osiąganie wybitnych wyników. Niech ich postawa będzie impulsem dla innych.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:1489