Szkoła Podstawowa nr 2 im. ojca Michała Tomaszka

Z życia szkoły

Artykuły

Wyjazd do Jędrzychowic

14 maja 2019

Galeria

Dnia 4 kwietnia 2019r. Uczniowie kl 3a i 3c gimnazjum, pod opieką p. Sylwii Jarosz i p. Katarzyny Idziak, uczestniczyli w wycieczce do Oczyszczalni ścieków w Jędrzychowicach.  Wycieczka miała na celu poszerzenie postaw proekologicznych, uzmysłowienie uczniom skutków zanieczyszczenia wody, uzasadnienie celowości budowania oczyszczalni ścieków, poszanowanie zasobów środowiska i zaktywizowanie uczniów do działania na rzecz środowiska. Uczniowie zapoznali się z instalacją  ujmowania, oczyszczania i odprowadzania ścieków komunalnych do wód powierzchniowych płynących - rzeki Nysa. Młodzież mogła zobaczyć jej funkcjonowanie oraz przeszła wzdłuż ciągu służącego do odwadniania osadów ściekowych i odpadów powstałych w procesie oczyszczania.

Przejdź do - Wyniki konkursów wielkanocnych

Wyniki konkursów wielkanocnych

10 maja 2019

W dniu 10 maja 2019 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs ogłoszony przez Radę Rodziców na „Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt Wielkanocnych oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, bowiem w klasach powstały prawdziwe dzieła sztuki. Trudno było wybrać ten jeden najpiękniejszy. Zastosowane przez uczniów różnorodne techniki sprawiły,  że wszystkie  prace zachwycały swoją oryginalnością.

Uczniowie wykazali się kreatywnością i zrealizowali najbardziej niestandardowe pomysły. Oczywiście dbając o to, aby kompozycja stroika trzymała się spójnej koncepcji i była wykonana ze smakiem. Wśród prac konkursowych były prace utrzymane zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały przez wspaniałych sponsorów, którzy wspierają naszą szkołę przy każdej nadarzającej się okazji - za co serdecznie dziękujemy!

Nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz dziadkom i członkom rodzin naszych uczniów za pomoc i zaangażowanie w to zadanie!

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów i przepięknych dzieł!

Galeria

Przejdź do - Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne

7 maja 2019

Galeria

 

W dniu 6 kwietnia 2019r. naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne, które poprowadzili Pani Irena Krakowska-Szopa oraz Pan Stanisław Kondratiuk. Zaproszeni goście przedstawili prelekcję pt. "Susza czy powódź"  w ramach Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja" pn. "Współdziałanie środowisk na rzecz adaptacji do zmian klimatycznych poprzez małą retancję i ochronę bioróżnorodności" współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska 2014-2020 oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestnikami wykładu byli uczniowie klasy 8a oraz grupa uczniów z klasy 2a którzy uczęszczają na zajęcia projektowe z przyrody.

Przejdź do - Sesja Zdjęciowa

Sesja Zdjęciowa

6 maja 2019

W najbliższą środę w naszej szkole odbędzie się sesja zdjęciowa. Dla dużej ilości uczniów to ostatnia szansa zrobienia sobie zdjęcia w tak doborowym gronie. Prosimy w tym dniu o nienaganny ubiór oraz dobrze ułożone fryzury :).

Przejdź do - NIESPODZIEWANA WIZYTA BURMISTRZA

NIESPODZIEWANA WIZYTA BURMISTRZA

26 kwietnia 2019

Dnia 26 kwietnia uczniów Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Pieńsku odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Pan Jan Magda. Celem odwiedzin przedszkolaków było.....

Czytaj więcej o: NIESPODZIEWANA WIZYTA BURMISTRZA

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:9396