Mikołajki 2019

6 grudnia 2019

Cóż to był za dzień...

Ale po kolei. Od trzech dni wszyscy zastanawiali się czy news o przybyciu Świętego Mikołaja nie był fake newsem ( jakież to teraz popularne zrobić z czegoś tzw. bekę). Przygotowania szły pełną parą, ale każdy zadawał sobie bardzo racjonalne pytanie: dlaczego nasza szkoła, dlaczego my? Dlaczego do nas ma przyjechać ktoś, kogo pragną zobaczyć u siebie wszystkie dzieci na świecie? Pytania bez odpowiedzi.

W końcu piątek. Od rana na korytarzu czuć, że dziś jakiś wyjątkowy dzień. Świąteczne piosenki, laser w korytarzu, wszyscy na czerwono z czapeczkami na głowie (czyżby uwierzyli, że On naprawdę przyjedzie?), Rada Rodziców chodząca od klasy do klasy wręczająca rózgi nauczycielom (widocznie zasłużyli). Na trzeciej lekcji odbywa się apel. Od początku świetna atmosfera, fantastyczne występy najmłodszych klas. Wizyta Aleksa, wyjątkowego gościa, który pokazał nam jak walczyć z przeciwnościami losu. Pokazał co znaczy nie poddawać się, mimo bardzo młodego wieku. Ale.... właśnie `ale`. Gdzie On jest? Prawie koniec, a Jego wciąż nie ma. Czyżby jednak fake news? Pesymiści wygrali? Znowu?

Nic z tych rzeczy. Jak już wszyscy ( prawie wszyscy) pogodzili się, że jednak nie przybędzie wiedy niespodziewanie rozbrzmiał dzwonek ( starsi pamiętają woźnego przechadzającego się korytarzami) i w drzwiach stanął przesympatyczny staruszek z długa siwą brodą, w czerwonym płaszczu i lekko wiszącym brzuszkiem :). Cała szkoła zwołała gromkie ''ho ho ho”. Miał ze sobą całe worki prezentów. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. To było fantastyczne przeżycie, jedyne w swoim rodzaju. Mikołaj podziękował za zaproszenie (w sumie to dowiedzieliśmy się o tym z prasy). Jakby czytał w naszych myślach powiedział, że obserwował nasze przygotowania, naszą wiarę w Niego i to była przyczyna, że wybrał naszą społeczność spośród milionów społeczności szkolnych. Zdradził sekret, że dopóki będziemy go mieli w sercach dopóty będzie żywy.

Na koniec apelu odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym ` Przemoc widziana oczami dziecka`. Pierwsze miejsce zajęła Maja Zwierzyńska z klasy 7a, drugie Mikołaj Idziak 7a, a trzcie Hania Glinka 6a. Gratulujemy.

Do zobaczenia za rok Mikołaju! Może w innej szkole, ale będziemy z Tobą. W sercach.

PS. Dziennikarze RMF FM nigdy się nie mylą ;)

Data utworzenia:2019-12-06
Data publikacji:2019-12-06