Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz do szkół ponadgimnazjalnych.

12 czerwca 2019

Więcej wyczerpujących informacji dotyczących rekrutacji w czytaj więcej.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na terenie Dolnego Śląska odbywa się w sposób elektroniczny- wyłączając Wrocław.

https://dolnoslaskie.edu.com.pl – strona do logowania dla absolwentów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Na tej stronie wybierasz jedna z dwóch opcji: Jestem uczniem 3 klasy gimnazjalnej lub Jestem uczniem 8 klasy szkoły podstawowej.

Ważne terminy w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020, zgodne z Zarządzeniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty:

• od 13 maja do 25 czerwca 2019 r. – złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły:

krok 1
– kandydat loguje się na swoim koncie i wypełnia Wniosek

WYPEŁNIAMY TYLKO 1 WNIOSEK, W KTÓRYM WYMIENIAMY SZKOŁY I KLASY PRZEZ SIEBIE WYBRANE!

Kandydat może wybrać 3 szkoły i w każdej szkole zaznaczyć wszystkie klasy. Może również wybrać 1 szkołę i kilka klas w tej szkole.

Ważne, aby wybrać więcej niż jedną klasę, choć nie ma takiego obowiazku.

krok 2– kandydat dokonuje wyboru szkoły i klas, którymi jest zainteresowany (pamiętaj, kolejność ułożenia Twojego wyboru dotyczącego szkoły i klasy decyduje o dalszej rekrutacji. Na pierwszych miejscach zaznaczasz klasy i szkoły, na których najbardziej tobie zależy!!!!)
krok 3– drukujemy wniosek elektroniczny, nie zapomnij o podpisie swoim oraz rodziców lub opiekunów prawnych (wniosek bez podpisu nie zostanie przyjęty)
krok 4– wydrukowany i podpisany wniosek składamy w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru do 25 czerwca 2019 r do godz. 14:00.

• od 21 do 25 czerwca 2019 r. – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia gimnazjum/szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ósmoklasisty:

krok 1 –kandydat składa kopie wymaganych dokumentów lub jeżeli jesteś pewny swojego wyboru oryginały wymaganych dokumentów i są to:

– świadectwo ukończenia gimnazjum/szkoły podstawowej
– zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ósmoklasisty
– 2 zdjęcia legitymacyjne

krok 2 – kandydat składa oświadczenie o wyborze poziomu nauki języków obcych. Druk otrzymuje w szkole, do której zawiózł Wniosek o przyjęcie.

• 16 lipca – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia. To nie jest lista przyjętych uczniów!!!

Lista zostanie wywieszona w budynku szkoły, w której złożyłeś wniosek. Ze względu na ochronę danych osobowych szkoła nie publikuje list kandydatów na stronie internetowej.

Lista zakwalifikowanych do przyjęcia, nie jest jednoznaczna z listą przyjętych do szkoły. Tylko złożenie oryginalnych dokumentów jest warunkiem przyjęcia.

• Od 16 lipca do 24 lipca 2019 r. – potwierdzenie woli podjęcia nauki w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum/szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ósmoklasisty w przypadku gdy oryginały nie zostały złożone wcześniej

• 25 lipca 2019 r. – lista kandydatów przyjętych do szkoły

W przypadku najmniejszych wątpliwości, pytań lub problemów

pomocą służy pedagog szkolny Adam Kościelski- koordynator do spraw rekrutacji w naszej szkole.

Autor: Joanna Kowalczyk

Podmiot udostępniający informację:Szkoła Podstawowa nr 2 w Pieńsku