Wyjazd do Jędrzychowic

14 maja 2019

Dnia 4 kwietnia 2019r. Uczniowie kl 3a i 3c gimnazjum, pod opieką p. Sylwii Jarosz i p. Katarzyny Idziak, uczestniczyli w wycieczce do Oczyszczalni ścieków w Jędrzychowicach.  Wycieczka miała na celu poszerzenie postaw proekologicznych, uzmysłowienie uczniom skutków zanieczyszczenia wody, uzasadnienie celowości budowania oczyszczalni ścieków, poszanowanie zasobów środowiska i zaktywizowanie uczniów do działania na rzecz środowiska. Uczniowie zapoznali się z instalacją  ujmowania, oczyszczania i odprowadzania ścieków komunalnych do wód powierzchniowych płynących - rzeki Nysa. Młodzież mogła zobaczyć jej funkcjonowanie oraz przeszła wzdłuż ciągu służącego do odwadniania osadów ściekowych i odpadów powstałych w procesie oczyszczania.

Data utworzenia:2019-05-14
Data publikacji:2019-05-14