Światowy Dzień Zwierząt

16 października 2018

16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez pobliskie schronisko dla zwierząt w Dłużynie Górnej - „Psu na budę”. Nasi uczniowie zebrali prawie 170 kg karmy dla zwierzaków, a także koce, kołdry i obroże.

Na początku spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Seredyńska, która pojawiła się ze swoim pieskiem Leonem. W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć panią Sylwię Sochę, dyrektor schroniska w Dłużynie Dolnej oraz jej pupila, pieska Shaggiego. Pani Sylwia zachęcała do skorzystania z możliwości adopcji zwierzaków ze schroniska, których wciąż tak wiele czeka na nowy dom i kochających opiekunów. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak powinni dbać o swoje zwierzaki i ich budy, aby przetrwały zbliżające się zimowe chłody. Mogliśmy także poznać historię zwierzaków trafiających do schroniska, których los nie oszczędzał, i które nadal czekają na nową rodzinę. Na spotkaniu oprócz Leona i Shaggiego mogliśmy poznać także psa Tofika, pupila naszej pani Małgorzaty Krawczak. W tym dniu swój udział mieli również najmłodsi – uczniowie przedszkola, klasy 1 i 2 pod kierunkiem pani Sylwii Jarosz, pani Urszuli Duchaczek oraz pani Kamili Kędzierskiej, którzy przygotowali dla nas piękny występ artystyczny.

Wizyta czworonożnych gości wywołała uśmiech na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Data utworzenia:2018-10-16
Data publikacji:2018-10-16