GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

6 listopada 2017

23 listopada w Domu Kultury w Pieńsku odbędzie się IV edycja GIMNAZJALNEGO KONKURSU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. W tym roku szkolnym w konkursie będą już uczestniczyć klasy szkoły podstawowej. Klasa VII wystąpi wraz z klasami gimnazjalnymi, natomiast „zerówka” i klasa I wystąpią w oddzielnej kategorii.
Wszystkie klasy przygotowują co najmniej jeden utwór( najwyżej dwa) o tematyce patriotycznej. Mile widziane utwory współczesne{ „ Biały krzyż”, „ Ojczyzna”, „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „ Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „ Mury”, „ Solidarność” M. Grechuty lub inne}. Utwory nie mogą się powtarzać, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń, których wychowawcy dokonują u p. Sylwii Jarosz. Podkłady muzyczne każda klasa organizuje sobie we własnym zakresie. Pomocą służy p. Jerzy Błauciak. W występie każdej klasy powinna wziąć udział przynajmniej sześcioosobowa grupa uczniów w strojach tematycznie związanych z wykonywanym utworem lub z emblematami symbolizującymi patriotyzm{ biało-czerwone wstążki, kotyliony, orły, flagi itp.}. Dopuszcza się wykonanie drugiego utworu przez solistę albo duet z każdej klasy. Występy takie będą oddzielnie oceniane. Zgłoszeń proszę dokonywać najpóźniej do 20 listopada. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wychowawcy konsultują się z p. Jerzym Błauciakiem.

Data utworzenia:2017-11-06
Data publikacji:2017-11-06