Pasowanie 2018

15 października 2018

Dnia 12.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia SP nr 2. Nasi pierwszoklasiści i zerówkowicze z pomocą dobrej wróżki pokonali zły czar Duszka- leniuszka, wykazując się wiedzą z przepisów ruchu drogowego, talentem tanecznym, rozpoznawaniem figur geometrycznych, znajomością literek alfabetu, oraz śpiewaniu piosenki w języku angielskim. Dzięki temu mogli przystąpić do uroczystego pasowania ślubując: być dobrym i dzielnym uczniem, dbać o imię szkoły i swojej grupy, swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor pasując młodsze dzieci na „szkolaków” pieczętowała ich noski kolorowym flamastrem. Pan dyrektor podczas pasowania pierwszoklasistów wiecznym piórem, wręczył dzieciom legitymacje szkolne. Po części oficjalnej dzieci zaproszone zostały do swojej klasy na słodki poczęstunek, który przygotowali im rodzice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w tak ważnej dla każdego dziecka przekraczającego próg szkoły – uroczystości, za ciepłe i mądre słowa kierowane do naszych wychowanków, oraz wspaniałe upominki. Rodzicom i opiekunom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku i życzymy: radości z przyszłych sukcesów dzieci!

Data utworzenia:2018-10-15
Data publikacji:2018-10-15