Cała Gmina czyta dzieciom

18 maja 2018

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy pierwszą edycję nowego przedsięwzięcia w naszej szkole. Cała Gmina czyta dzieciom , to akcja w ramach której , codziennie, przez cały tydzień zaproszeni Goście , będą czytali naszym uczniom  ciekawe książki. Mamy nadzieję , że w ten sposób zachęcimy młode pokolenie do sięgnięcia po książkę.
W poniedziałek 14 maja naszym gościem była Pani burmistrz Adriana Wojdak. Pani burmistrz czytała dzieciom z oddziału przedszkolnego fragment ksiązki pt. "Piastowskie orły"
Na fotorelację zapraszamy po południu.
Dziękujemy Pani burmistrz za poświęcenie swojego cennego czasu.
      We wtorek 15 maja gościliśmy Panią Joannę Winnicką dyrektora biblioteki gminnej. Pani dyrektor przeczytała pierwszoklasistom legendę " Wars i Sawa". Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tekstu Wandy Chotomskiej. Jeszcze raz dziękujemy Pani dyrektor.
       16 maja środa. Dzisiaj w naszym kąciku czytelniczym gościliśmy Panią Jolantę Seredyńską -wicedyrektor naszej szkoły, która uczniom klasy 7A przeczytała jedno z opowiadań znajdujących się w książce " Gorzka czekolada" . Uczniowie byli zachwyceni. Po spotkaniu przybiegli do biblioteki, chcąc wypożyczyć książkę i dowiedzieć się jak skończyła się przygoda bohaterki. Dziękujemy Pani dyrektor.
       W czwartek  17.05. naszym gościem był o. Daniel Książek, zaprosił klasy drugie gimnazjum w przerażającą podróż  czasów II wojny światowej. Uczniowie wysłuchali fragmentów " Medalionów" Z. Nałkowskiej. Mamy nadzieję, że teraz zdanie " Ludzie ludziom zgotowali ten los" stanie im się choć trochę bliższe. Dziękujemy Ojcze Danielu za przejmuącą lekcję historii.
        W piątek 18.05 mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnej ciekawej lekcji historii. Pan Andrzej Świderski dyrektor EuRegioKom w Pieńsku czytał uczniom klas trzecich gimnazjum fragmenty powieści H. Sienkiewicza "Pan Wołodyjowski", ubarwiając je opowiadaniem o losach Pana Michała . Nasz Gość wystąpił w stroju pułkownika dragonów XVII wieku. Bardzo dziękujemy Panie dyrektorze.
         Zakończyliśmy pierwszą edycję przedsięwzięcia Cała Gmina czyta dzieciom , wpisując się tym samym w działania naszej szkoły na 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny. Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy
          Na kolejną edycję zapraszamy w pażdzierniku.

Autor: Iwona Błauciak

Podmiot udostępniający informację:Szkoła Podstawowa nr 2 w Pieńsku