Wycieczka do Wrocławia

14 kwietnia 2018

W sobotę 14. kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami panią Beatą Ogórek-Lubarską i panią Małgorzatą Feler-Korn wybrała się na wycieczkę do Wrocławia, gdzie wzięła udział w wykładzie oraz części ćwiczeniowej z fizyki w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat", który realizujemy w bieżącym roku szkolnym. Wizyta na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Fizyki była niezwykle udana. Nasi dzielni uczniowie pilnie wykonywali wszystkie polecenia pana Wojciecha Magierskiego, który wprowadzał nas w świat fizyki na nieco wyższym stopniu zaawansowania niż w szkole. W pierwszej godzinie zajęć omówione zostały zagadnienia rozszerzalności ciał stałych oraz przedstawienie stanowiska pomiarowego. W drugiej godzinie uczniowie dokonali samodzielnego pomiaru wydłużenia drutu w funkcji temperatury i zapisywali uzyskane wyniki. Ostatnią godzinę uczniowie spędzili w pracowni komputerowej, gdzie wprowadzali dane do arkusza Excel, wyliczali współczynnik rozszerzalności liniowej oraz generowali wykres wydłużenia względnego drutu oraz funkcji temperatury. Po wykonaniu wszystkich doświadczeń, uczniowie zwiedzili budynek wydziału, a także mieli okazję zasiąść w ławkach sali wykładowej i poczuć się, jak prawdziwi studenci. Po części naukowej przyszedł czas na posiłek oraz spacer ulicami miasta. Uczniowie podziwiali piękne zabytki Starego Miasta Wrocławia oraz zapoznawali się z topografią miasta. Do Pieńska wrociliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

Data utworzenia:2018-04-14
Data publikacji:2018-04-14