Walentynki 2018 - Apel

14 lutego 2018

Dzisiaj w naszej szkole, na 3. godzinie lekcyjnej, odbył się Apel Walentynkowy pod hasłem "Od średniowiecza po współczesność". Przygotowały go panie Sylwia Jarosz i Sylwia Skoczylas.
Narratorzy ( Maksymilian Bertram i Wiktoria Drewicz) zabierali nas kolejno w podróż po różnych epokach literackich. I tak zaczęło się od średniowiecza. Tutaj, na ucztę do Zeusa, przybyła Bogini Niezgody Eris ( Alicja Chmielowiec) i rzuciła złote jabłko Dla Najpiękniejszej. O ten tytuł spierały się: Hera, Atena i Afrodyta ( Wiktoria Woźniak, Iza Bałec i Roksana Szulik). Sprawę rozstrzygnął Parys ( Fabian Szczepaniak) i wybrał Afrodytę.
Z kolei przenieśliśmy się do średniowiecza, gdzie mocarnym rycerzom serce stawało się miękkie jak galareta pod wpływem uczuć do damy swojego serca ( rycerz - Michał Drzewiecki, dama - Weronika Borek, giermek - Kuba Szyrocki). Następnie obejrzeliśmy film, w którym uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice wypowiadali się na temat - Co to znaczy miłość. Z czy kojarzą się walentynki? ( film nagrał i zrobił montaż Cyprian Sajewicz).
Jednak najbardziej znani w literaturze to para kochanków - Romeo i Julia. (Romeo - Konrad Pająk, Julia - Julia Jarosz). Po ich występie rozgrzmiały gromkie brawa. Do satyry oświeceniowej "Żona modna" I. Krasickiego zabrali nas Noemi Kubacka i Maciej Fostek.
Występ z literatury zakończyliśmy recytacją utworu K. I. Gałczyńskiego "Rozmowa liryczna ( Patrycja Tysowska i Kacper Wiszniewski). Podczas apelu mogliśmy także zobaczyć występ grupy przedszkolnej Tropiciele oraz zespołu tanecznego gimnazjalistów pod kierunkiem p. Sylwii Jarosz. Gościnnie przyszły do nas dwie grupy przedszkolaków i z uwagą także obserwowali występy. Nad oprawą muzyczną czuwał Patryk Dorosz. Na zakończenie ...przyjechał rowerem listonosz i rozdał uczniom walentynkowe kartki. Rada Rodziców poczęstowała każdego ucznia słodkim upominkiem. Apel był bardzo udany, wszyscy się dobrze bawili przy wspaniałych scenkach i dobrej muzyce. Motto przewodnie dnia, które zostało wypowiedziane na końcu to "Miłość jest kluczem do szczęścia".

S. SKoczylas

Film z tego wydarzenia zmontował Cyprian Sajewicz 3A.

Autor: Grzegorz Przekop

Data utworzenia:2018-02-14